Petrol
85.23
2.86%
Euro
17.7894
0.31%
Dolar
18.4828
0.04%
Altın
972.59
1.00%
Borsa
3266
0.19%
Bitcoin
375.183
5.59%
22ºC
İstanbul
Çok bulutlu 22 C
  Başbakanlık'tan Cumhurbaşkanlığı Sarayı açıklaması

  Başbakanlık'tan Cumhurbaşkanlığı Sarayı açıklaması

  Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın yüksek maliyetiyle ilgili son zamanlarda çıkan haberler üzerine Başbakanlık'tan bir açıklama geldi: Hizmet binaları milletindir..
  • 06.11.2014 - 15:35

  Başbakanlık, Cumhurbaşkanlığı Sarayı ve Başbakanlık binasıyla ilgili yapılan tartışmalarla ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada şöyle denildi:

  KAMUOYU YANLIŞ YÖNLENDİRİLİYOR

  "Son dönemde Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık hizmet binaları ve devlet ricaline millete hizmet için tahsis edilen ulaşım imkânları üzerinden yapılan tartışmalarda kamuoyunun yanlış yönlendirildiği görülmektedir.

  Erdoğan: Cumhurbaşkanlığı Sarayı ülkenin itibar makamıdır İZLE

  ŞAHSA DEĞİL HİZMET MAKAMINA AİT

  Bu çerçevede gerek Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık binaları gerekse hava ulaşımında kullanılan araçlar her şeyden önce şahıslara değil bu hizmet makamlarına tahsis edilmiştir.

  Başbakanlık tan Cumhurbaşkanlığı Sarayı açıklaması #1

  Yeni Cumhurbaşkanlığı binasının tanıtım filmi İZLE

  MİLLETİN OYUYLA GELEN KULLANACAK

  Milletimizin oylarıyla bu görevlere gelen devlet ricali görevde kaldıkları süre içinde bu imkânları devlete ve millete hizmet yolunda kullanacak, anayasal çerçevede demokratik seçimlerle görevden ayrıldıklarında yerlerine gelenlere emaneti teslim edeceklerdir.

  Tüm bu imkânların gerçek sahibi sadece millettir. Emanetin kime verileceğine de yine sadece aziz milletimiz karar verecektir. Milletimizin ve devletimizin itibarını temsil eden hizmet binaları ve araçları üzerinden, tamamen art niyetli polemikler yapılması hiç kimseye fayda sağlamamaktadır.

  Başbakanlık tan Cumhurbaşkanlığı Sarayı açıklaması #2

  TÜRKİYE BÜYÜYOR

  Bugüne kadar başta yargı kurumları, bakanlıklar ve bir çok kamu binaları için büyük yatırımlar yapılmış devletimizin bir çok birimi hizmetin gereğine yakışır imkanlara kavuşturulmuştur. Türkiye büyümektedir. Ülkemiz dünyada hak ettiği yeri hızla alırken temsil ve hizmet imkânlarının aynı şekilde büyümesinden ve milletimize layık standartlara ulaşmasından kimse rahatsız olmamalıdır.”


  Görüş Bildir