Petrol
95.78
-0.84%
Euro
18.1561
-0.57%
Dolar
18.0854
0.04%
Altın
1.016
-0.51%
Borsa
302
0.00%
Bitcoin
386.988
-9.03%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C

  25 Haziran gazete manşetleri

  24 Haziran seçimlerinin ardından 25 Haziran tarihli gazetelerin manşetlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Cumhur İttifakı'nın zaferi vardı. Muhalif gazeteler yine seçim zaferini sindiremedi.
  • Haber Merkezi
  • 25.06.2018 - 10:39
  25 Haziran gazete manşetleri

  Türkiye 24 Haziran'da, tarihinin en önemli seçimlerinden birisini yaptı. Yeni dönemde yeni sistemin başkanını belirleyen seçmen, tercihini Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Cumhur İttifakı'ndan yana kullandı.

  Basın tarihinin en önemli olgularından biri olan seçimler, gazete manşetlerini süslerken, muhalif gazeteler AK Parti, MHP ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın zaferini sindiremedi.

  CUMHURİYET: SARAY'A KURT KAPANI

  Muhalif basının kalbi olan Cumhuriyet seçimlerde Cumhur İttifakı ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elde ettiği zaferi görmezden gelerek algı operasyonu yapmaya çalıştı.

  "Saray'a kurt kapanı" manşetiye okurlarının karşısına çıkan Cumhuriyet Gazetesi, yeni dönemde koalisyon yapılacağını belirterek karışık bir yapının kurulacağını belirtti.

  25 Haziran gazete manşetleri #1

  BİR GÜN: ADALETSİZ SEÇİM

  Seçim sonuçlarına gölge düşürmeye çalışan basın kuruluşlarından biri de Bir Gün oldu. PKK'ya yakınlığı ile bilinen Bir Gün gazetesi "adaletsiz seçim" manşeti ile okurlarıyla buluştu. Seçim koşullarının adil olmadığına dikkat çeken gazete, YSK'nın açıklamalarına rağmen sonuçlara şüpheyle yaklaştı.

  25 Haziran gazete manşetleri #2

  SÖZCÜ: ATI ALAN ÜSKÜDAR'I GEÇTİ

  Muhalif gazeteler arasında en çok okunanlardan olan Sözcü de ilginç bir manşet ile çıktı. Büyük puntolar ile "atı alan Üsküdar'ı geçti" manşetiyle çıkan gazetede seçimi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Cumhur İttifakı ile kazandığı, muhalefetin de bu durumu kabullendiğini yazdı.

  Gazete'nin alt kısmındaysa İnce'nin yüzde 30'un üzerinde oy alarak CHP'nin oy oranını tek başına geçtiği mesajı da verildi.

  25 Haziran gazete manşetleri #3

   

  TÜM GAZETELERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir