Petrol
113.19
2.85%
Euro
17.8272
-2.47%
Dolar
16.8844
-2.70%
Altın
992.35
-2.31%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
360.572
-0.88%
21ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 21 C
  Uğur Kurt'u öldüren silah polise ait

  Uğur Kurt'u öldüren silah polise ait

  Okmeydanı'nda Uğur Kurt'u öldüren silahın bir polise ait olduğu belirlendi. Başsavcılık soruşturma başlatılması için valilikten izin istedi.
  • 29.05.2014 - 13:47

  Uğur Kurt u öldüren silah polise ait #1

  Okmeydanı'nda çıkan olaylarda Uğur Kurt'a isabet eden, sonrasında hayatını kaybetmesine neden olan kurşunun nereden geldiği tespit edildi. Uğur Kurt'u öldüren silahın bir polise ait olduğu belirlendi. Başsavcılık soruşturma başlatılması için valilikten izin istedi.

  POLİS HAVAYA ATEŞ AÇTI

  Okmeydanı'nda bir grubun 22 Mayıs'ta düzenlediği 'Soma'daki maden faciası ve Berkin Elvan protestosu' polisle sokak çatışmasına dönüştü. Atılan molotoflardan biri zırhlı akrep aracının camını kırarak içeri girdi. Zırhlı araç alev alınca polisler kendilerini can havliyle dışarıya attı. Polisler daha sonra havaya ateş açtı.

  UĞUR KURT CEMEVİ BAHÇESİNDE VURULDU

  Bu sırada Okmeydanı Cemevi'nde bir yakınının cenazesine katılan Uğur Kurt (30), boynuna isabet eden kurşunla ağır yaralandı ve kanlar içinde yere yığıldı. Kurt, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. 1 saat süren kalp masajı yapıldı, ameliyata alındı, hayata döndürülerek yoğun bakımda tedaviye alındı. Bu sırada gösteriler devam etti. İlerleyen saatlerde ise Uğur Kurt'un vefat ettiği açıklandı.

  Polis müdahalesi sırasında, bir yakınının cenazesi nedeniyle Cemevi bahçesinde bulunan Uğur Kurt'un, polisin açtığı ateş sonucu başından vurulduğu iddia edildi.

  14 POLİSİN SİLAHINA EL KONULDU

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu yapılan peş peşe açıklamalarla olaya adı karışanların adliye önüne çıkarılacağı ve gereken cezanın verileceğini söyledi.

  İstanbul Cumhuriyet Savcılığı adli, Emniyet idari soruşturma başlattı.  Olay yerine yakın bölgede görev yapan 14 polisin silahlarına el konuldu ve Polis Kriminal Laboratuvarı'na gönderildi.

  SİLAHIN SAHİBİ ORTAYA ÇIKTI

  Uğur Kurt'u öldüren silahın bir polise ait olduğu belirlendi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Uğur Kurt'u öldüren silahı kullanan polisle ilgili soruşturma başlatılması için valilikten izin istedi.

  Uğur Kurt u öldüren silah polise ait #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir