Dolar
6.8648
0.0539%
Euro
7.7401
-0.1174%
Altın
1801.18
-0.1247%
Borsa
115793.59
0%
G. Altın
397.561
-0.0967%
Bitcoin
63244.73
-0.688%
21ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 21 C
  Musul'da rehin alınan Türk diplomatlar serbest bırakıldı

  Musul'da rehin alınan Türk diplomatlar serbest bırakıldı

  IŞİD'in Musul'daki Türk Başkonsolosluğu'na basarak kaçırdığı Türk diplomatla ve aileleri bugün Musul Valiliğine teslim edildi
  • 12.06.2014 - 13:56
  Musul'da rehin alınan Türk diplomatlar serbest bırakıldı

  Musul'da rehin alınan Türk diplomatlar serbest bırakıldı #1

  Musul'da geçici bir yönetim kurduğunu ilan eden IŞİD, Başkonsolosumuz Öztürk Yılmaz dahil tüm rehineleri Musul Valisi'ne teslim etti. 

  GÜN İÇERİSİNDE TÜRKİYE'DE OLACAKLAR

  Dünden beri Valilik binasında tutulan rehineler Valilik Konağına alınacak. Burada Musul Valiliği tarafından misafir edilecek olan diplomatlarımız ve ailelerinin gün içinde Türkiye'ye getirilmesi bekleniyor.

  Türk şoförler serbest bırakıldı İZLE

  EFKAN ALA'DAN AÇIKLAMA

  Bu sırada İçişleri Bakanı Efkan Ala, Musul'daki Türk diplomatlarla ilgili bir açıklama yaptı. Ala "Musul'da rehinelerle ilgili mevcut durum devam ediyor, ancak rehinelerin sağlık durumu iyi" dedi.

  GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR

  IŞİD'in konsolosluğu basarak rehin aldığı Türk diplomatlarla ilgili, IŞİD'in teröristleriyle görüşmelerin sürdüğü bildiriliyor. Otorite boşluğundan kaynaklanan kaos ortamında, haber alma imkanının sıfıra indiği bölgede, Türk diplomatların Türkiye'ye getirilmesi için büyük çaba sarf ediliyor. IŞİD'li teröristlerle Türk yöneticiler temas kurarak rehineleri Türkiye'ye getirmeye çalışıyor. Bu sırada Türk diplomatların durumuyla ilgili birbirinden farklı birçok haber ajans bültenlerine düşüyor. 

  ŞOFÖRLER SERBEST

  Bir diğer haber ise Musul'da rehin alınan Türk şoförlerinin serbest bırakıldığına yönelik haberdi. HDP Eş Genel Başkanı Ertuğrul Kürkçü, Davutoğlu'nun kendilerine tır şoförlerinin serbest bırakıldığını söylediğini aktardı. 

  Muslu'daki Türk Konsolosluğu'na saldırı İZLE

  Görüş Bildir