Euro
10.3426
-0.87%
Dolar
8.8374
-0.32%
Altın
495.99
-0.61%
Borsa
1.396
0.84%
Bitcoin
387.190
0.85%
24ºC
İstanbul
Güneşli 24 C

  Abbas Güçlü: Kimileri öküzün altında buzağı aramış

  Kanal D'de Abbas Güçlü'nun sunumuyla ekrana gelen Genç Bakış programında önceki gece çıkan olayları değerlendirdi.
  • 22.11.2013 - 10:06
  Abbas Güçlü: Kimileri öküzün altında buzağı aramış

  Abbas Güçlü: Kimileri öküzün altında buzağı aramış #1

  Abbas Güçlü'nun sunumuyla ekrana gelen Genç Bakış programında önceki gece olaylar çıkmıştı.  Yeni Türkü grubunun konuk olduğu programda gençler 'Ölürüm Türkiyem' şarkısını söylediğinde program yarıda kesilmişti. 

  Abbas Güçlü programında çıkan olayları Milliyet'teki köşesinde bu yazısıyla değerlendirdi:

  'TÜRKİYE'NİN SON 40 YILINI KONUŞACAKTIK'

  "Genç Bakış'ta bu haftaki konuğumuz, Türkiye'nin en köklü müzik gruplarından Yeni Türkü'ydü. Türkiye'nin son kırk yılının sahneden nasıl gözüktüğünü, 70, 80, 90 ve 2000’li yıllarda neler dinlendiğini, neler bestelendiğini konuşacaktık... Kayseri Erciyes Üniversitesi'nde daha önce Demirel, Nazlı Ilıcak ve Ali Sabancı ile de program yapmış ve büyük keyif almıştık. Yeni Türkü de son 6 ayda iki konser vermiş... Salon tıklım tıklım doluydu. Dışarıda kalanların sayısı da çok fazlaydı. Önce Yeni Türkü'ye yönelik sokak röportajlarını izledik, ardından da Aşk Yeniden ve Telli Turnam'ı seslendirdiler."

  'ÖKÜZÜN ALTINDA BUZAĞI ARAMIŞLAR'

  "Salon adeta alkıştan inledi. Alkışlamayan tek kişi yok gibiydi. Sonra bir grup öğrenci Ölürüm Türkiye’yi söyledi. Onlar da büyük alkış aldı. Ama sonra ne olduysa, salon bir anda hareketlendi. Defalarca ikaz etmemize rağmen de sakinleşmedi. Ve biz de, tıpkı daha önceki benzer durumlarda olduğu gibi programı bitirdik. Çünkü önceliğimiz hep huzur oldu. Olay çıktığında programın bitirilmesi ise temel prensibimizdi. Ama kimileri kendilerine göre öküzün altında buzağı aramış!.."

  YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir