Petrol
96.15
-0.46%
Euro
18.2204
-0.22%
Dolar
18.1149
0.20%
Altın
1.02
-0.13%
Borsa
3038
0.00%
Bitcoin
392.729
-8.30%
29ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 29 C

  ABD sözcüsüne Fethullah Gülen'in iadesi soruldu

  Amerika Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jen Psaki, "Fethullah Gülen'in iade edilmesi için başvuru olup olmadığı" sorularını yanıtsız bıraktı.
  • 30.04.2014 - 10:15
  ABD sözcüsüne Fethullah Gülen'in iadesi soruldu

  ABD sözcüsüne Fethullah Gülen in iadesi soruldu #1

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ABD'de yaşayan Fethullah Gülen'in iade sürecine yönelik hukuki sürecin başlayacağını açıklamasının ardından, ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jen Psaki, gazeteciler tarafından Fethullah Gülen ile ilgili soru yağmuruna tutuldu.

  SORULARI YANITSIZ BIRAKTI

  Gündelik basın toplantısında gazetecilerin sorularına yanıt veren Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jen Psaki, 'Fethullah Gülen'in iade edilmesi için başvuru olup olmadığı' sorularını yanıtsız bıraktı.

  "POLİTİKAMIZ GEREĞİ KONUŞAMAM"

  Basın toplantısına katılan Amerikalı gazetecilerden biri, Başbakan Erdoğan, bugün Fethullah Gülen'in ABD'den iade edilmesini isteyeceğini söyledi. Fethullah Gülen ile ilgili böyle bir resmi başvuru var mı sorusunu yönelttiği Psaki, "Bu konulardaki politikamız gereği, bekleyen ya da potansiyel iade talepleri ile ilgili konuşamam. Yazık ki bu konuda söyleyebileceğim çok az şey var." diye konuştu.

  "ABD VATANDAŞI OLDUĞUNU SANMIYORUM"

  Psaki, gazetecilerin ısrarlı sorularına karşın, Fethullah Gülen'in iade edilmesi için başvuru yapılıp yapılmadığı, ABD'deki statüsünün ne olduğu sorularını karşılıksız bıraktı. Bu konuların kişinin özel hayatına ilişkin konular olduğu gerekçesiyle soruları yanıtsız bırakan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Psaki, "Gülen ABD vatandaşı mı?" sorusuna da "Bunula ilgili de konuşamam. Ama ABD vatandaşı olduğunu sanmıyorum." yanıtını verdi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir