Dolar
7.2907
0.859%
Euro
8.5326
-0.9265%
Altın
2035.04
-1.3663%
Borsa
1060.59
2.5319%
G. Altın
477.149
-0.4753%
Bitcoin
84407.38
-1.3494%
26ºC
İstanbul
Güneşli 26 C

  ABD'li tarihçi: Türkler kaybedecek

  ABD'li yazar ve tarihçi Griffin Tarpley "Obama Erdoğan’ı aldatıyor, Türkler kaybedecek" dedi.
  • 14.01.2013 - 10:55
  ABD'li tarihçi: Türkler kaybedecek

  ABD li tarihçi: Türkler kaybedecek #1

  Daha önce Türkiye hakkında yaptığı analizlerle gündeme gelen ABD'li yazar ve tarihçi Griffin Tarpley, Press TV ile yaptığı özel röportajda, Türkiye'nin İslami ve laik iki parti arasında bölündüğünü, ancak Türkiye'nin aynı zamanda yüzde 25 olan bir Kürt nüfusa sahip olduğunu belirterek, eğer NATO Suriye'ye saldırırsa Kürtler'in isyan çıkaracağı ve isyanın Türkiye'ye yayılacağı ve Türkiye'nin isyancıların hedefi haline gelebileceği iddiasında bulunmuştu. 

  İşte aynı yazar bu kez Türkiye hakkında yaptığı yeni bir analizle gündemde..

  "OBAMA ALDATIYOR, TÜRKLER KAYBEDECEK"

  Sosyal medyada videosu dolaşan tarihçi Tarpley ''Obama Erdoğan'ı aldatıyor, Türkler kaybedecek'' dedi. ''Obama'nın her hafta Erdoğan'ı aradığını, kibir ve hırsı ile oynayarak onu bir yere ittiği söyleniyor'' iddiasını da ortaya atan Tarpley, ''Mübarek'in düşürülmesinden sonra Türk hükümeti Yeni Osmanlı İmparatorluğu fikri ile kandırıldı. Bu aldatmaca ile sıfır sorundan, başta Kürt sorunu olmak üzere, onlarca sorunlar dizisine geçiverirsiniz'' dedi ve şunları söyledi;

  ABD'li tarihçi: Türkler kaybedecek

  ABD li tarihçi: Türkler kaybedecek #2

  PKK VE CIA

  Simon Hersh'e göre PKK, CIA'nın desteklediği bir örgüttür; CIA, PKK'yı İran'a karşı kullanmaktadır. Yakın geçmişte Fransa'da Cumhurbaşkanı Mitterand'ın eşi Danielle Mitterand PKK'nın koruyucu azizesi idi. Bir yıl önce, İsrail Dışişleri Bakanı Lieberman, Mavi Marmara'daki davranışından dolayı Türkiye'yi cezalandırmak için İsrail'in PKK'yı destekleyeceğini söyledi. NATO'nun Yunanistan aracılığıyla PKK'yı desteklediği haberleri var. Bana göre Türkiye'nin anlaması gereken bu !..

  ÖLDÜREN KUCAKLAMA

  Türkiye'yi ziyaret ettim, pek çok siyasi lider ile görüştüm. Türkler öncelikle Amerika ve İngiltere ile ittifakın "öldüren bir kucaklama" olduğunu anlamalı; bir başka deyişle İngiliz- Amerikalılar Türkleri öldürene kadar sevecekler. Türkleri Suriye'ye karşı kullanacaklar. Ve çatışmayı modern Türkiye'yi yok etmek için kullanacaklar. Korkarım, Obama'nın aldattığı Erdoğan ve Davutoğlu bu psikoloji ile kendi çukurlarını kazıyorlar. Kazanacakları hiçbir şey yok ve kaybedecekler.

  Görüş Bildir