Euro
9.9746
0.52%
Dolar
8.4011
0.64%
Altın
488.92
0.45%
Borsa
1.409
0.65%
Bitcoin
321.081
-1.81%
27ºC
İstanbul
Açık 27 C
  Abdullah Gül askeri tatbikata katıldı

  Abdullah Gül askeri tatbikata katıldı

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül görev süresi boyunca ilk kez bir tatbikata katıldı.
  • 23.02.2012 - 13:29

  Abdullah Gül askeri tatbikata katıldı #1

  Cumhurbaşkanı Gül, Üçüncü Ordu Komutanlığı tarafından düzenlenen Kış 2012 Tatbikatı çerçevesinde Kars'ta brifing aldıktan sonra Mehmetçik çadırkentini ziyaret etti. Gül, Cumhurbaşkanlığı süresince ilk kez bir askeri tatbikata katılıyor. Bu arada Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç, Beşir Atalay ile Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ve Van Valisi Ahmet Kara'nın kamuflaj giymesi de dikkat çekti.

  GÜL'Ü NECDET ÖZEL KARŞILADI

  Kars kent merkezine 5 kilometre uzaklıktaki Cumhuriyet Köyündeki Akbaba Dağları eteğinde gerçekleştirilecek tatbikatı izlemek üzere gelen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü taşıyan uçak, saat 10.10'da Kars Havalimanı'na indi.

  HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

  Cumhurbaşkanı Gül'ü havalimanında 40 dakika kadar önce gelen Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arıç, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, dün geceden kuvvet komutanları ile birlikte gelen Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel karşıladı. Karşılamada Vali Ahmet Kara, AK Parti Milletvekilleri Ahmet Arslan, Yunus Kılıç, Belediye Başkanı AK Partili Nevzat Bozkuş, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sami Özcan da hazır bulundu. Bir süre VIP'de dinlenen Cumhurbaşkanı Gül ve beraberindekiler, yoğun güvenlik önlemleri altında havalimanında tatbikatın yapılacağı Cumhuriyet Köyü'ne hareket etti.

  Gül, brifing aldıktan sonra Mehmetçik çadırkentini ziyaret etti.

  GÜL KAMUFLAJ GİYDİ

  TSK'nın planlı tatbikatlarından Kış 2012 Tatbikatı, 3. Ordu Komutanlığında Kars'taki Akbaba atış alanında devam ediyor.

  Tatbikatın Seçkin Gözlemci Günü'ne Cumhurbaşkanı Gül, Başbakan yardımcıları Arınç ve Atalay, Milli Savunma Bakanı Yılmaz, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ile kuvvet komutanları katıldı.

  Gül, Arınç, Atalay ve Yılmaz'ın kamuflaj giyerek katıldıkları tatbikatta askeri yetkililer bilgi sundu.

  GÜN BOYU TATBİKATI İZLEYECEKLER

  Tatbikat, TSK'nın kar ve şiddetli soğuklarda atış dahil muharebe imkan ve kabiliyetlerini denemeyi, muharebe sahasını tüm boyutlarıyla canlandırarak, ateş ve manevranın senkronizasyonunu arttırmayı, birliklerin kış şartlarında arazide yerleşme, barınma, iaşe, giyim, ikmal ve bakım faaliyetleri gibi temel konular üzerinde eğitimlerini ve beka kabiliyetini geliştirmeyi amaçlıyor.

  Gül ve beraberindekiler, gün boyu Akbaba atış alanındaki tatbikatı izleyecek.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir