Euro
15.0882
-0.94%
Dolar
13.5192
-0.96%
Altın
777.5830
-1.33%
Borsa
1983
-0.73%
Bitcoin
516.562
1.78%
7ºC
İstanbul
Çok bulutlu 7 C
  Abdullah Gül: İstihbarat iyi çalışıyor

  Abdullah Gül: İstihbarat iyi çalışıyor

  Abdullah Gül: "Her terör eyleminden sonra istihbarat eleştirilir ama istihbarat çok iyi çalışıyor"
  • 24.08.2012 - 03:37

  Abdullah Gül: İstihbarat iyi çalışıyor #1

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, BDP'liler ile PKK'lıların verdikleri görüntüleri eleştirdi, "BDP'lilerin yaptıkları çok sorumsuzca. Suç bir yana kendilerine de bir faydası yok" yorumunu yaptı.

  'İSTİHBARAT İYİ ÇALIŞIYOR'

  Kırgızistan yolunda Hürriyet'ten Metehan Demir'in sorularını yanıtlayan Gül, istihbarat zafiyeti iddialarıyla ilgili de "Aksine istihbarat çok iyi çalışıyor" dedi ve özetle şöyle konuştu:

  (İstihbarat zafiyeti mi var?) Böyle saldırılar gerçekleştiğinde hemen 'istihbarat ve güvenlik birimleri çalışmıyor mu, bunlar önceden haber almıyor mu?' deniliyor. Aksine istihbarat örgütü son dönemde çok iyi çalışıyor. Büyük kayıpları oldu. Bu planları tutmayınca daha kalleşçe girişimlerde bulunacağı uyarısı zaten yapılmıştı. Açıkçası net olarak söyleyeyim, istihbarat birimlerimizin ortaya çıkardığı çok sayıda olay var ama hepsi açıklanmıyor.

  ORGANİZATÖR ŞU AN SORGUDA

  Mesela Gaziantep'teki saldırının birinci derecede sorumlu organizatörü şu an sorguda. Başka yakalanan şüpheliler de var. Tabii ki sorgulama neticesinde mahkemeye çıkarılacaklar. Daha önceki olaylarda olduğu gibi bunda da er geç failler cezalandırılacak.

  KATLİAMIN SORUMLUSU BİR ÖĞRETMEN

  Cumhurbaşkanı Gül'ün "Organizatör sorguda" dediği ismin, bombalı aracın çekiciyle Gaziantep'e gönderilmesini sağlayan bir öğretmen olduğu ortaya çıktı. Polis, olaydan hemen sonra aracı taşıyan çekici sürücüsü ve tamircileri sorgulayarak bu kilit isme ulaştı.


  Görüş Bildir