Euro
15.0882
-0.94%
Dolar
13.5192
-0.96%
Altın
777.5830
-1.33%
Borsa
1983
-0.73%
Bitcoin
513.874
1.60%
4ºC
İstanbul
Çok bulutlu 4 C
  Abdullah Gül: Siirt'teki haber bize erken ulaştı

  Abdullah Gül: Siirt'teki haber bize erken ulaştı

  Cumhurbaşkanı Gül, Siirt'te 17 askerin şehit olduğu helikopter kazasıyla ilgili açıklama yaptı.
  • 10.11.2012 - 10:34

  Abdullah Gül: Siirt teki haber bize erken ulaştı #1

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Siirt'in Pervari İlçesi kırsalında düşen ve 17 askerin şehit olduğu helikopter faciasıyla ilgili olarak ''Sabah 07.15'de meydana geldi. Acı Haber bize çok erken ulaştı'' dedi.

  "TERÖRLE AMANSIZ BİR MÜCADELE VERİLMEKTEDİR"

  Siirt'te helikopterin düşmesiyle ilgili açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "Şehitler, en zor hava şartları altında arkadaşlarına yardım etmek için her şeyi göze alıp havalanan helikopterin düşmesiyle verildi" dedi.

  Ankara'da Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu tarafından Milli Kütüphane'de düzenlenen Atatürk'ü Anma Töreni'nden ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtlayan Gül, şunları söyledi: "Acımız çok derindir. Sabah erken saatlerde yüreklerimizi dağlayan haber bize ulaştı. Komşularımızda çıkan siyasi gelişmeleri bir fırsat bilip terörden güç alanlar, milletimizi hizaya getireceklerini düşünenler çok büyük bir pişmanlık duyacaklardır. Varımızla, yoğumuzla terörle mücadele edeceğiz. Büyük bir kararlılıkla mücadele edilecektir. Karşımıza silahla çıkana daha güçlü bir şekilde cevap verilecektir. Bugün Türkiye en aykırı fikirlerin bile ifade edilebildiği bir ülkedir. Böyle bir ülkede silaha başvurmanın hiçbir haklı yönü yoktur.

  Arkadaşlarına yardım etmek için her türlü fedekarlığı göze alan şehit askerlerimize Allah'tan rağmen diliyorum."


  Görüş Bildir