Petrol
86.66
-0.07%
Euro
19.4233
0.13%
Dolar
18.6225
-0.05%
Altın
1.062
0.21%
Borsa
4978
0.31%
Bitcoin
325.495
4.22%
13ºC
İstanbul
Bulutlu 13 C

  Abdullah Gül terör saldırısını kınadı

  11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Atatürk Havalimanı’na gerçekleşen terör saldırısını kınadı.
  • Ajanslar
  • 29.06.2016 - 15:32
  Abdullah Gül terör saldırısını kınadı

  Abdullah Gül terör saldırısını kınadı #1

  Atatürk Havalimanı’nda gerçekleşen 41 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısı sonrası 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Twitter üzerinden saldırıyla ilgili açıklama yaptı.

  ÜZÜNTÜ VE ACIYLA TAKİP ETTİM

  Abdullah Gül Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Atatürk Havalimanı’ndaki hain terör saldırısını derin bir üzüntü ve acıyla takip ettim. Bu alçak saldırıyı planlayanları ve yapanları şiddetle lanetliyorum. Mübarek Ramazan ayında böyle bir katliamı gerçekleştirmeleri, bu zihniyetin İslam dininden ne kadar uzak olduğunu, kafalarını kendi uydurdukları batıl fikirlerle nasıl afyonlaştırdıklarını açıkça göstermektedir. Suriye’deki kaosun uzaması sadece “Afganistan’ı Akdeniz kıyılarına taşımakla” kalmadı, aynı zamanda başta Türkiye olmak üzere tüm bölge ülkelerinin siyasi, ekonomik ve güvenlik istikrarını derinden sarstı.

  BİRLİK VE BERABERLİK MESAJI

  Gelinen aşamada uluslararası toplumun ve bilhassa bölge ülkelerinin Suriye’de siyasi bir çözüm üretilmesine yönelik gayretlerine yeniden ivme kazandırmaları gerekiyor. Türkiye olarak biz ise öncelikle teröre karşı birlik ve beraberliğimizi korumalı; terörle mücadelede önleyici istihbari çalışmalarımızı artırarak daha etkili ve akıllı politikalar geliştirmeli; bölgesel ve uluslararası işbirliği fırsatlarını değerlendirmeliyiz. Güzel İstanbul’umuzun dünya kamuoyunun gündemine bu şekilde gelmiş olmasından ayrıca büyük bir elem ve ıstırap duyuyor; hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve yaralılara acil şifalar diliyorum" dedi.


  Görüş Bildir