Euro
10.77
0.22%
Dolar
9.283
0.24%
Altın
525.51
-0.17%
Borsa
1.412
0.19%
Bitcoin
567.516
0.77%
18ºC
İstanbul
Bulutlu 18 C
  Abdullah Gül ve Cumhurbaşkanı Erdoğan görüştü

  Abdullah Gül ve Cumhurbaşkanı Erdoğan görüştü

  Süleyman Demirel'in cenaze töreninin ardından bir araya gelen Gül ve Erdoğan görüşmesi sona erdi.
  • Ajanslar
  • 19.06.2015 - 10:06

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Abdullah Gül, TBMM'de 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in cenaze törenine katıldı.

  Törenin ardından, TBMM Başkanı Çiçek ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çiçek'in makamına geçti. Abdullah Gül de kısa süre sonra Çiçek'in makamına gelerek görüşmeye katıldı.

  Görüşmenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis'ten ayrıldı. Cemil Çiçek, Erdoğan'ı kapıya kadar uğurladı. Gül, Erdoğan ile görüşmesinin ardından Meclis Başkanı’nın makamında bir süre daha Cemil Çiçek ile kaldı.

  Bu sırada görüşmeye Ak Parti’nin deneyimli isimlerinden Abdülkadir Aksu, Salih Kapusuz, Necati Çetinkaya ve Kemalettin Göktaş da katıldı. Gül'ü ayrılırken Cemil Çiçek ve yine aynı isimler uğurladı. Abdullah Gül, çıkışta gazetecilerin, "Siyasete yeniden dönecek misiniz?" şeklindeki sorusuna ise yanıt vermedi. Görüşmenin sürpriz olmadığı, daha önce planlandığı öğrenildi.

  GÜL'ÜN DANIŞMANININ YAZDIĞI KİTAPTAN SONRA İLK GÖRÜŞME

  Geçtiğimiz hafta Abdullah Gül'ün danışmanı Ahmet Sever tarafından yazılan “Abdullah Gül ile 12 yıl” başlıklı kitap çok ses getirmişti. Kitapta Gül ile “dava arkadaşı” Recep Tayyip Erdoğan arasındaki ilişkinin özellikle son yıllardaki kırılganlığını gösteren pek çok çarpıcı detay yer alıyor. Kitabın çıkmasından sonra Erdoğan ve Gül, ilk kez bir araya geldi.

  Abdullah Gül ve Cumhurbaşkanı Erdoğan görüştü #1

   

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir