Euro
10.0686
0.85%
Dolar
8.3446
0.47%
Altın
477.85
0.28%
Borsa
1.345
1.1%
Bitcoin
399.328
-9.22%
16ºC
İstanbul
Çok bulutlu 16 C

  Abdullah Gül'den Ergenekon yorumu

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül bayram namazı çıkışı açıklamalarda bulundu.
  • 08.08.2013 - 07:18
  Abdullah Gül'den Ergenekon yorumu

  Abdullah Gül den Ergenekon yorumu #1

  Gül, bir gazetecinin Ergenekon kararlarıyla ilgili sorduğu bir soruya; "Varsa bütün yanlışlar düzeltilir, toplumun vicdanını rahatlatan kararlar çıkar." dedi.

  İşte Gül'ün açıklamalarından satır başları:

  Herkesin bayramını tebrik ediyorum. Bütün insanlığa hayırlar, barış, huzur getirmesini temenni ediyorum. Bayram saygıyı sevgiyi daim kılmaktır. Vatandaşlarıma sevgilerimi sunuyorum. Bayram günlerinin ayrı bir hususiyeti vardır. Memleketimizde de huzurun esmesini diliyorum. Bunun için elbirliği içinde çalışmamış gerekir.

  ERGENEKON KARARLARI

  Yargı süreci bitmiş değil. Uzun bir süreç. Cezaların kesinleşmesi için temyiz safası vardır. Şüphesiz ki üzüntü duyuyorum. Kanun yolları açıktır. Varsa bütün yanlışlar düzeltilir, toplumun vicdanını rahatlatan kararlar çıkar.

  Bütün bu olaylar ve hayatını kaybeden herkes için üzüntü duyduk, acılarını paylaşıyorum. Umarım bu olaylar tekrarlanmaz. Barışçıl bir şekilde insanlar görüşlerini kabul ederler. Bunların kanunlar çerçevesinde şüphesiz ki daha çok dikkate alınır. Bu ülke hepimizin ülkesidir. Kimsenin üstünlüğü yoktur.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir