Euro
9.9922
-0.76%
Dolar
8.4192
-0.43%
Altın
491.75
-1.09%
Borsa
1.393
0.09%
Bitcoin
328.633
-2.38%
31ºC
İstanbul
Güneşli 31 C
  Abdullah Gül'den ifade açıklaması

  Abdullah Gül'den ifade açıklaması

  Abdullah Gül: Yaşananlar talihsiz ve üzücü. Görevini yapan kurumlar suçlanırken dikkat edilmeli.
  • 10.02.2012 - 14:41

  Abdullah Gül den ifade açıklaması #1

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve öteki eski yetkililerin ifadeye çağrılmasıyla ilgili olarak "Kurumlar, kanunlarla verilen görevleri yerine getirmelerinden dolayı suçlanırken çok dikkatli olunması gerekir. Bu konu ve bütün bunların yaşanması, Türkiye için gerçekten talihsizliktir ve üzücüdür" dedi.

  HERKES BÜYÜK RESME BAKSIN

  Gül, Kanada Büyükelçisi John Holmes'in güven mektubunu sunmak üzere kabulünden önce gazetecilerin Fidan ve bazı eski MİT yetkililerinin ifadeye çağrılması ve sonrasında yaşanan gelişmelere ilişkin değerlendirmesinin sorulması üzerine sözlerine, "Herkesin büyük resme bakmasını isterim" diyerek başladı.

  Türkiye'nin içinde bulunduğu bölgenin olağanüstü bir dönemden geçtiğine işaret eden Gül, bölgenin hiçbir zaman bu kadar sıcak bir ortam içerisinde olmadığını ifade etti.

  Gül, Türkiye'nin çevresindeki ülkelerde olağanüstü gelişmeler yaşandığını yineleyerek, şöyle konuştu:

  TÜRKİYE İÇİN TALİHSİZLİKTİR

  "Lehte ve aleyhte olağanüstü değişiklikler oluyor. Bütün bunlar Türkiye'nin geleceğini, milli güvenliği, milli çıkarları yakından ilgilendirmekte. Böyle bir ortamda kanunlarla verilen yetkiler var. Kurumlar, kanunlarla verilen görevlerini yerine getirmelerinden dolayı suçlanırken, çok dikkatli olunması gerekir. Bu konu ve bütün bunların yaşanması Türkiye için gerçekten talihsizliktir ve üzücüdür. Ümit ederim herkes soğukkanlılığını korur ve her şey yerli yerine oturur."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir