Petrol
112.78
1.62%
Euro
17.5396
0.08%
Dolar
16.6508
0.76%
Altın
975.69
0.71%
Borsa
249
-1.54%
Bitcoin
347.815
0.34%
27ºC
İstanbul
Çok bulutlu 27 C
  Abdullah Gül'ün babası 88 yaşında hala çalışıyor

  Abdullah Gül'ün babası 88 yaşında hala çalışıyor

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün 70 yıllık tornacı ustası babası 88 yaşındaki Ahmet Hamdi Gül, küçük oğlu Macit ile birlikte ortak olduğu fabrikaya her gün gelip, çalışmaları izliyor.
  • 10.05.2014 - 11:38

  Abdullah Gül ün babası 88 yaşında hala çalışıyor #1

  "Çalışmak ibadet, evde sıkılıyorum" diyen Ahmet Hamdi Gül, günümüz gençlerini beğendiğini belirterek, "Şimdiki gençler hem akıllı, hem çalışkan" diye konuştu.

  GENÇLER TEKNOLOJİYİ İYİ KULLANIYOR

  Atatürk'ün emriyle Kayseri'de Cumhuriyet'in ilk yıllarında kurulan ve Türkiye'nin ilk milli uçaklarını imal eden Hava İkmal Bakım Merkezi'nde yıllarca tornacı ustası olarak çalıştıktan sonra emekli olan Ahmet Hamdi Gül, birikimlerini oğlu Macit ve diğer ortaklarıyla birlikte 10 yıl önce Organize Sanayi Bölgesinde kurdukları 'Parkım' markası ile üretim yapan Asteksan fabrikasında değerlendirdiğini söyledi. Gençlerin teknolojiyi çok iyi kullandıklarını ve ufuklarının açık olduğunu belirten Cumhurbaşkanının babası Ahmet Hamdi Gül, şunları söyledi:

  "1941 yılından bu yana çalışırım. Bilgi, deneyimlerinin hepsini gençlere aktarıyorum. Onlar, özellikle yeni makinaları bizden daha iyi kullanıyor. Zira, büyük bölümü digital ve teknolojinin en son ürünü. Bizim çalıştığımız dönemde torna makinaları manueldi. Yetenek, beceri ve dikkat isterdi. Fabrikaya her gün uğruyor, makinaların olduğu imalat bölümünde bir tur atıp, giriş katındaki odamda oturup, misafirlerle, iş için gelenlerle oturup konuşuyorum. Daha sonra da oğlum Macit ile birlikte fabrika paydos ettiğinde evimize gidiyoruz."

  Abdullah Gül ün babası 88 yaşında hala çalışıyor #2

  ÇALIŞMAK İBADETTİR

  Cumhurbaşkanı babası olduğunu hatırlatarak, çalışması yerine evde oturmasını isteyenlere, "Çalışmak, ibadettir" sözünü hatırlatan Ahmet Hamdi Gül, şöyle devam etti:

  "Bazıları, 'Ahmet Hamdi amca bir oğlun cumhurbaşkanı, bir oğlun da fabrika sahibi. Neden hala çalışıyorsun?' diye soruyor. Onlara, paraya pula ihtiyacım olmadığını, emekli maaşımın da olduğunu hatırlatarak, evde oturunca sıkıldığımı, çalışmaya alıştığımı söylüyorum. Cumhurbaşkanı babası olmam, çalışmayıp, oturmamamı gerektirmiyor. Bazen yürüme güçlüğü çektiğim için bastonumla fabrikada bir tur atıp, çalışanlarla konuşuyorum. İş, makinalarla ilgili soru soran olursa cevap veriyorum. Artık tezgah başına geçmiyorum ama, gençlere işle ilgili yol gösteriyorum. Sonra da odamda oturup, gazete okuyor televizyon seyrediyorum. Gelen misafir veya müşterilerle görüşmeler yapıyorum."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir