Petrol
109.65
0.50%
Euro
17.5972
-1.29%
Dolar
16.5869
-1.76%
Altın
980.21
-1.20%
Borsa
2554
0.00%
Bitcoin
351.380
-2.86%
20ºC
İstanbul
Açık 20 C

  Abdullah Gül'ün Nevruz mesajı

  Cumhurbaşkanı Gül: "Anadolu'nun her köşesinde olduğu gibi başka ülkelerdeki halkların da Nevruz Bayramını kutluyorum"
  • 20.03.2013 - 11:35
  Abdullah Gül'ün Nevruz mesajı

  Abdullah Gül ün Nevruz mesajı #1

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Nevruz Bayramı mesajı yayınladı. Olumlu gelişmelerin yaşandığı bir dönemde Nevruz Bayramı kutlamalarında aşırılıklardan kaçınılması gerektiğini kaydeden Gül, "Bütün vatandaşlarımın, bu ortak coşkuyu Anadolu'nun her köşesinde olduğu gibi birçok başka ülkede de bizlerle paylaşan tüm halkların Nevruz Bayramı'nı kutluyorum." dedi.

  İŞTE ABDULLAH GÜL'ÜN NEVRUZ MESAJI

  "Birleştirici ve bütünleştirici yönüyle kültürümüzde özel bir yeri bulunan Nevruz'u hep birlikte karşılamanın ve kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

  En eski bayramlarımızdan olan Nevruz, özünde taşıdığı değerlerle Türk dünyasında ve geniş bir coğrafyada asırlar boyunca kutlanagelmiştir. Bu niteliğiyle Nevruz, Asya'dan Balkanlara, Ortadoğu'dan Anadolu'ya kadar büyük bir coğrafyada halkları birbirine bağlayan, yakınlaştıran ve kaynaştıran bir bağdır.

  NEVRUZ BARIŞA VE KARDEŞLİĞE YAPILAN BİR ÇAĞRIDIR

  Doğanın canlanmasını, baharın gelişini, bolluğu, bereketi, dostluğu, dayanışmayı, simgeleyen Nevruz, aynı zamanda barışa ve kardeşliğe yapılan bir çağrıdır.

  Nevruz, gerginliklerden uzak bir şekilde, her kesimden insanın katılımıyla, huzur içinde, coşkuyla kutlanması gereken bir bayramdır. Bayramlar, karşılıklı sevgi ve saygının ifade edilmesine, birlik ve beraberliğin pekişmesine vesile olan günlerdir. Farklılıkları ve çeşitlilikleriyle, tüm kültürel değerleriyle bir bütün olduğumuzu hatırlatan Nevruz'u, tarihin süzgecinden geçerek günümüze ulaşan geleneklerine ve ruhuna uygun şekilde yaşatmalıyız.

  OLUMLU GELİŞMELER MEYDANA GELİYOR

  Nevruz Bayramı bu yıl, olumlu gelişmelerin meydana geldiği, daha iyi bir geleceğe ulaşma yolunda umutların tazelendiği bir dönemde kutlanmaktadır. Bundan da ayrıca memnuniyet duyuyorum.

  Bu nedenle, aşırılıklardan ve ölçüsüzlüklerden kaçınılması konusunda gereken hassasiyetin gösterilmesi elzemdir.

  Barış ve huzur ortamını korumanın; kardeşliği, birlik ve beraberliğimizi güçlendirmenin ve bu yolda samimiyetle gayret göstermenin ülkemizin geleceği adına herkese düşen en önemli sorumluluk olduğunu bir hez daha hatırlatmakta fayda görüyorum.

  KARDEŞÇE YAŞAMAYA DEVAM EDECEĞİZ

  Şunu bir kez daha ifade etmek isterim ki: Etnik kökeni, dili, inancı ve siyasi görüşü ne olursa olsun, bu ülkede herkes asırlardır olduğu gibi, bundan sonra da eşitlik, dostluk, saygı ve sevgi hisleri temelinde, kardeşçe yaşamaya devam edecektir.

  Tarih boyunca itinayla koruduğumuz birlik ve beraberliğimiz, kardeşliğimiz, milletimizi her daim güçlü kılacaktır.

  Aziz milletimizin asli, değerli ve ayrılmaz unsurlarını oluşturan farklılıklarımızı ve çeşitliliklerimizi ülkemizin zenginliği olarak görüyor, herkesin farklılığına saygı gösterme anlayışıyla, Türkiye'nin daha da gelişmesi için çabalarımızı sürdürüyoruz.

  SORUNLAR DEMOKRASİ VE HUKUK İÇERİSİNDE KALARAK ÇÖZÜLECEK

  Türkiye sorunlarını kendi iradesiyle, demokrasi ve hukuk içerisinde kalarak, en ileri ülkelerin standartlarını hayata geçirerek çözecektir.

  Bu vesileyle, sorunlar karşısında kalıcı çareler ve çözümler üreterek, büyük bir özgüvenle mutlu, huzurlu, müreffeh yarınları hep birlikte kucaklayacağımıza olan inancımı ifade etmek istiyorum.

  TÜM HALKLARIN NEVRUZ BAYRAMINI KUTLUYORUM

  Bütün vatandaşlarımın, bu ortak coşkuyu Anadolu'nun her köşesinde olduğu gibi birçok başka ülkede de bizlerle paylaşan tüm halkların Nevruz Bayramı'nı kutluyorum. Nevruz'un huzur, barış ve mutluluğun egemen olduğu daha güzel günlerin başlangıcı olmasını, bu müstesna Bayram'ın özündeki değerlerin tüm toplumumuzu kuşatmasını diliyorum."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir