Dolar
7.6469
0.1939%
Euro
8.9836
0.0445%
Altın
1905.53
-0.3587%
Borsa
1093.47
0.5924%
G. Altın
468.339
-0.2423%
Bitcoin
80007.32
-1.2725%
26ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 26 C
  Abdullah Öcalan: Muhatap Kandil değil benim

  Abdullah Öcalan: Muhatap Kandil değil benim

  İmralı'da ağabeyiyle görüşen Mehmet Öcalan, tüm sorumluluğu üstüne aldığını söylediğini belirtti.
  • 30.09.2012 - 05:52

  Abdullah Öcalan: Muhatap Kandil değil benim #1

  "TEK MUHATAP BENİM"

  Mehmet Öcalan, "Kardeşim Öcalan, 'Devletin muhatabı Kandil ve diğerleri değil, benim. Devlet diyor ya, PKK on başlı yapıdır, diye. Ben tüm sorumluluğu üstüme alıyorum. Tek muhatap benim. Ben kefilim' dedi" bilgisini verdi.

  "BUNU KİMSE ÇÖZEMEZ, BEN ÇÖZERİM"

  Abdullah Öcalan'ın da doğduğu Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesi Ömerli köyündeki evinde Hürriyet'in sorularını yanıtlayan Mehmet Öcalan, "Ağabeyim 'Devlet samimi olursa bu sorunlar çözülür. Bunu kimse çözemez, ben çözerim. Sorun ağır sorundur. Yani devlet isterse bu meseleyi çözer, kiminle kavga ettiyse onunla barışmalı. Birileri belki iyi niyetli olabilir ama sorunu çözemez, ben çözerim' dedi. Ağabeyim, çözüme katkı sunmak istiyor ve ölümleri engellemek istiyor" diye konuştu.

  "KANDİL GERÇEKÇİ OLMALI"

  "Kendisi, taraflı konuşmadı, ne devlet tarafından ne PKK tarafından konuştu. Kendisi sadece gerçekleri konuştu. Tarafsız bir konuşma yaptı. 'Suç ortada varsa tek taraf suçlu değildir' dedi. PKK'ya da 'Gerçekçi olun' mesajı yolladı; 'Her şeyden önce gerçekçi olunmalı. Kandil gerçekçi olmalı' dedi.

  Abdullah Öcalan, Türklerle Kürtler arasında bir köprü ve bazı eller bu köprüyü yıkmak istiyor. Kürt milliyetçileri de Türk milliyetçileri de Öcalan'ı tasfiye etmek istiyor. Kendisinin değerlendirmesi de 'Devlet gerekeni yaparsa diğer taraf (PKK) kolay benim için' yönünde.

  Bana söylediği diğer önemli konu da şu: 'Ben PKK'yı ikna edecek adamım. Devlet samimi olursa PKK'ya silah bırakmak da dahil olmak üzere her şeyi yaparım. Projeler kafamda hazır. Süreç sabote edilmemelidir, eğer bir şeyler olacaksa devlet içinde de PKK içinde de süreci boşa çıkarmak için adım atacaklar olacaktır. Buna izin verilmemeli ve dikkatli olunmalıdır.' Benim anladığım kadarıyla yeni bir proje bu.

  "SAĞLIĞI İYİYDİ"

  Sağlığını iyi gördüm. Saçlı ve sakallıydı. Ancak fiziki olarak kendisini iyi gördüm. Sağlığıyla ilgili bir sorun görmedim. Geçen seneye göre gayet iyiydi."

  Abdullah Öcalan: Muhatap Kandil değil benim #2

  Abdullah Öcalan: Muhatap Kandil değil benim #3

  Abdullah Öcalan: Muhatap Kandil değil benim #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir