Euro
10.3067
1.9%
Dolar
8.7609
1.26%
Altın
492.25
0.06%
Borsa
1.401
-0.43%
Bitcoin
390.758
3.83%
15ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 15 C
  Abdüllatif Şener'in yeni partisi

  Abdüllatif Şener'in yeni partisi

  AK Parti'den ayrılıp Türkiye Partisi'ni kuran, geçtiğimiz aylarda partisini kapatan Şener'in yeni adresi belli oldu.
  • 10.10.2012 - 08:50

  Abdüllatif Şener in yeni partisi #1

  AK Parti'de Maliye bakanlığı ve Başbakan yardımcılığı görevlerinde bulunan, AK Parti'den ayrıldıktan sonra da Türkiye Partisi'ni kuran, ancak istediği hedefe ulaşamayınca pertiyi kapatmak durumunda kalan Abdüllatif Şener'in Saadet Partisi'ne geçeceği iddia edildi.

  Şener, Çayırova ziyareti sırasında Saadet Partisi'ne katılacağının ilk sinyallerini verdi. Saadet Partisi Çayırova İlçe Başkanı İlhami Bayrak da Abdullatif Şener'in Saadet Partisi'ne geçeceğini doğruladı.

  GERİ DÖNECEĞİNİN SİNYALİNİ VERDİ

  Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İlyas Töngüç ve İlhami Bayrak'la birlikte yemek yiyen Abdüllatif Şener, daha sonra yanındakilerle birlikte Saadet Partisi ilçe binasına geçti. Burada gazetecilerin sorunlarını yanıtlayan Abdüllatif Şener, Saadet Partisi'ne geri döneceğinin ilk sinyallerini verdi.

  Türkiye Partisi'ni kapattığını ve şu sıralar siyaset yapmadığını söyleyen Şener, "Türkiye'nin içinde bulunduğu anti-demokratik ortam bizi siyaset yapamaz hale getirdi. Açıkçası maddi sorunlar da yaşadık. Dolayısıyla partiyi kapattık." şeklinde konuştu. Saadet Partisi Çayırova İlçe başkanı İlhami Bayrak'ın Abdüllatif Şener'e "Sayın bakanım" diye hitap etmesi dikkat çekti.

  "SAADET'E GEÇMESİ BİZE GÜÇ KATACAK"

  Abdüllatif Şener'in Saadet Partisi'ne geçeceğiyle ilgili konuşan Bayrak; "Kendisi milli görüşlü değerli bir siyasetçidir. Milli görüş çatısı altında bakanlık yapmıştır. Saadet Partisi'ne geçmesi bize güç katacaktır " dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir