Euro
10.3471
0.37%
Dolar
8.8105
0.55%
Altın
497.74
1.39%
Borsa
1.391
-0.72%
Bitcoin
381.928
0.34%
18ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 18 C

  Abdurrahim Karakoç'la ilgili çıkan haberler

  'Abdurrahim Karakoç öldü' haberlerine oğlu haklı olarak tepki gösterdi..
  • 25.04.2012 - 10:22
  Abdurrahim Karakoç'la ilgili çıkan haberler

  Abdurrahim Karakoç la ilgili çıkan haberler #1

  Kamuoyundaki önemli şahsiyetleri ‘Hayatını Kaybeti’ şeklinde duyuran hastalıklı zihinler, son olarak ünlü şair Abdurrahim Karakoç’u hedefine koydu..

  Tıpkı Münir Özkul gibi Abdurrahim Karakoç da bu sürecin son kurbanı oldu. Sosyal paylaşım sitelerinden Haber sitelerine sirayet eden bu gelişmeleri, biz de habercilik refleksiyle ve böylesine önemli bir iddiayı ilk giren olmak için hareket ederek, istemeden de olsa sürecin bir parçası olduk.

  İnsan hayatıyla ilgili gelişmelerin büyük bir dikkatle takip edilmesi ve bilgilerin Haber kaynağından sorgulanarak aktarılmasının elzemliği bir kez daha ortaya çıktı..

  Karakoç ailesi de haklı olarak ‘Abdurrahim Karakoç öldü’ haberleriyle ilgili şu açıklamalarda bulundu:

  OĞLU İDDİALARA SERT ÇIKTI

  Şair ve ozan Abdurrahim Karakoç'un öldüğü haberlerine ailesi tepki gösterdi. Akciğer enfeksiyonu olan ünlü şairin iyileşmesi için yoğun bakımdaki tedavisi sürerken, 'Karakoç öldü' şeklinde Haberler çıktı. Karakoç'un oğlu Enderhan Karakoç, çıkan yanlış haberlere tepki göstererek, "Birkaç gündür böyle haberler, saçmalıklar çıkıyor. Böyle haberleri yalanlamaktan kendi işlerimizi yapamaz hale geldik. Babam yaşıyor, ölmedi ve durumu da iyiye gidiyor." dedi. Babasının öldüğüne yönelik haberlerin kasıtlı çıkarıldığını belirten Karakoç, şöyle devam etti: "Bu haberlere bakıyorsunuz, kaynağında ailesi yok, yakınları yok. Davaya zarar vermek isteyenlerin çıkardığı kasıtlı yalanlar bunlar. Karakoç, topluma mal olmuş biri. Zaten Allah'ın emri vaki olursa bunu saklamayız, herkese duyururuz. Zaten babamın durumu ortada, üzülüyoruz. Üstüne bir de böyle haberlerin çıkarılması bizi ziyadesiyle üzüyor."

  BAKANLAR ZİYARET ETTİ

  Karakoç'u ziyaret etmek için hastaneye çok sayıda ziyaretçinin geldiğini belirten Enderhan Karakoç, önceki gün Kültür Bakanı Ertuğrul Günay'ın, dün de AK Partili üst düzey yöneticilerin ziyarete geldiğini söyledi. Babasının durumuyla ilgili de, "Şuuru yerinde, konuşabiliyor. Ziyarete gelenlerle konuştu. Doktorlar, enfeksiyonun ilerlememesi için uğraşıyor. Yoğun bakımda. Ama durumu kötü değil." dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir