Petrol
98.48
1.11%
Euro
18.5861
0.93%
Dolar
17.9548
0.48%
Altın
1.037
0.74%
Borsa
2862
1.13%
Bitcoin
443.473
4.28%
26ºC
İstanbul
Bulutlu 26 C

  Acılı baba oğlunun operasyonda nasıl şehit olduğunu anlattı

  Şah Fırat Operasyonu sırasında kaza sonucu hayatını kaybeden Şehit Başçavuş Halit Avcı'nın babaevinde yas var. Halit Avcı'nın babası oğlunun nasıl şehit olduğunu detaylı bir şekilde anlattı.
  • AA
  • 22.02.2015 - 14:53
  Acılı baba oğlunun operasyonda nasıl şehit olduğunu anlattı

  sah

  Suriye'nin Halep kenti sınırları içerisindeki Karakozak köyünde bulunan Süleyman Şah Türbesi'ndeki askerlerin tahliyesi için düzenlenen operasyon sırasında geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybeden Başçavuş Halit Avcı'nın ilçeye bağlı Gürgenağaç Mahallesi'nde yaşayan ailesi, taziyeleri kabul ediyor.

  BABA OLACAKTI

  Şahidin Ankara'da yaşayan eşi Şohret Avcı'nın hamile olduğu ve bir erkek bebek bekledikleri öğrenildi.

  Şehidin babası Mustafa Avcı, yaptığı açıklamada, "Söylenecek bir şey yok. Benim oğlum aslan gibiydi. Çocuğu 15 gün sonra doğacak. Çocuğunun mürüvetini göremeyecek, ne diyeyim" şeklinde konuştu.

  Acılı baba oğlunun operasyonda nasıl şehit olduğunu anlattı #2

  OĞLUNUN NASIL ŞEHİT OLDUĞUNU ANLATTI

  Oğlunun Ankara'da görevli olduğunu ve foto-filmde astsubay olarak görev yaptığını anlatan baba Avcı, şunları kaydetti: "Suriye'ye gittikten sonra geri dönerken tankın üzerine çıkmış, kapağı açmış. Orada fotoğraf çekiyordu. engebeli arazide 50-60 kilogramlık kapak kapandı ve kafasına vurdu. Aldığımız bilgiye göre orada şehit oldu. Vatan sağ olsun."

  Acılı baba oğlunun operasyonda nasıl şehit olduğunu anlattı #3

  "HER PAZAR ARARDI, BU PAZAR ACI HABERİ GELDİ"

  Oğlunun her pazar günü kendisini aradığını belirten Avcı, "Beni aramasa, annesini mutlaka arardı. Bu pazar da acı haberi geldi" dedi. Baba Avcı, oğluyla en son 3 ay önce izin için gediği Trabzon'da görüştüğünü dile getirerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da taziye için kendisini aradığını söyledi.

  Acılı baba oğlunun operasyonda nasıl şehit olduğunu anlattı #4

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın böyle ücra bir köşedeki bir insanı aramasının kendilerini onurlandırdığını belirten Avcı, "Bize böyle değer verdiği için ona da teşekkür ederim. Allah razı olsun" dedi.

  "ÇOCUĞUMUZUN KANI YERDE KALMASIN"

  Başbakan Ahmet Davutoğlu da şehidin babasını arayıp taziyelerini iletti. Olay hakkında Başbakan Davutoğlu'ndan bilgi alan baba Avcı, Başbakan Davutoğlu'na, "Başbakanımız, hakkımızı mağdur etme. Çocuğumuzun kanı yerde kalmasın" dedi. Anne Fatma Avcı da oğlunun fotoğrafını öperek, "Bana oğlumu getirin" diyerek gözyaşı döktü.

  Acılı baba oğlunun operasyonda nasıl şehit olduğunu anlattı #5

  Şehit Halit Avcı'nın kuzeni Temel Avcı da Ankara'da görevli olan amcasının oğlunun, Suriye'deki operasyonda kazayla şehit olduğunu söyledi. Şehidin, Maçka ilçesi Gürgenağaç mahallesinde toprağa verileceğini ifade eden Avcı, "Cenazeyi bekliyoruz. Şu anda Şanlıurfa'da. Vatan sağolsun. yapacak bir şey yok. Gerekirse biz de gideriz. Vatan için her şeyi biz de yaparız" diye konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir