Euro
10.3343
-0.95%
Dolar
8.8299
-0.41%
Altın
497.77
-0.26%
Borsa
1.394
0.71%
Bitcoin
385.410
-0.53%
24ºC
İstanbul
Güneşli 24 C
  Adana Valisi ile vatandaşlar arasında gerginlik - izle

  Adana Valisi ile vatandaşlar arasında gerginlik - izle

  10 Kasım törenlerinde Adana valisi ile vatandaşlar arasında sert tartışma yaşandı.
  • 10.11.2013 - 10:47

  Adana Valisi ile vatandaşlar arasında gerginlik - izle #1

  Anma programı kapsamında, Adana Valiliği, Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Garnizon Komutanlığı ve siyasi partiler ile sivil toplum örgütlerinin temsilcileri tarafından Atatürk Parkı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk konuldu. Çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

  Adana Valisi ile vatandaşlar arasında gerginlik - izle

  'VALİ İSTİFA' SLOGANLARI ORTALIĞI KARIŞTIRDI

  Bayrağın yarıya indirilmesinin ardından bazı vatandaşlar, tören alanından ayrılmakta olan Vali Coş aleyhine slogan atarak, istifaya çağırdı. Makam aracına binen Coş'un korumaları 'Vali istifa' şeklinde slogan atan vatandaşlardan birini gözaltına almak istedi. Protestolar üzerine öfkeyle makam aracından inen Coş'un, 'Allah belanı versin diyen o gavatı getirin' dediği duyuldu.Grup üyeleri ile polis arasında arbede yaşandı. Daha sonra valilik korumaları alandan ayrıldı.

  CHP'Lİ VEKİL DE POLİSLE TARTIŞTI

  Alana gelen çevik kuvvet ekipleri de yolun trafiğe kapatıldığı uyarısında bulunarak vatandaşlardan kaldırıma çıkmalarını istedi. Polis ekipleri ile vatandaşlar arasında gerginlik devam ederken, CHP Adana Milletvekili Ümit Özgümüş, kendisine saygısızlık yaptığını ileri sürdüğü polis amiriyle tartıştı.

  Vatandaşların araya girmesi üzerine parka geçen Özgümüş, gazetecilere yaptığı açıklamada, herkesin şiddete başvurmadan demokratik hakkını kullanabileceğini ifade ederek, polis amirinin kendisine yönelik davranışlarını "terbiyesizlik" olarak değerlendirdi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir