Petrol
109.14
0.04%
Euro
17.4706
-2.00%
Dolar
16.5068
-2.24%
Altın
972.37
-1.99%
Borsa
2542
-0.46%
Bitcoin
346.827
-4.64%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 27 C
  Adana'da ağzından tutularak gözaltına alınan genç konuştu İZLE

  Adana'da ağzından tutularak gözaltına alınan genç konuştu İZLE

  Adana'da gözaltı sırasında "ağız yırtma fotoğrafıyla" gündeme gelen Cebrail Günebakan, "Şu anda ağzımda bir yırtık var" dedi. O polis hakkında suç duyurusunda bulunduğunu söyledi.
  • 17.12.2014 - 14:26

  Adana da ağzından tutularak gözaltına alınan genç konuştu İZLE #1

  Adana'da Kobani'de ölenler için taziye çadırı kurmak isterken polisin müdahalesiyle gözaltına alınan 2'si kadın 11 kişi Cumhuriyet Savcısı tarafından ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı.

  Serbest bırakılanlar arasında yer alan ve gözaltı sırasında polisin ağzına parmaklarını soktuğu 23 yaşındaki Cebrail Günebakan da vardı.

  Adana da ağzından tutularak gözaltına alınan genç konuştu İZLE #2

  Adana'da ağzından tutularak gözaltına alınan genç konuştu İZLE

  "ŞU ANDA AĞZIMDA BİR YIRTIK VAR"

  Polisin gözaltına alma yöntemine dair soruyu cevaplandıran Günebakan, şunları söyledi:

  "O anda ciddi bir kaba dayak işkencesiyle gözaltına alındık. Adana'daki amirlerden biriydi, o arkası dönük olan. Suç duyurusunda bulunduk. Teşhis de edeceğiz o kişiyi. 'İşkenceye son' sloganı attığım için. Biliyorsunuz bunlar işkenceyi çok seviyorlar. 'İşkenceye son' söylemimize tahammülleri yok. Direk iki elini ağzıma sokarak, ağzımı yırtmaya yönelik bir hareket yaptı ve yırttı da. Şu anda ağzımda bir yırtık var. Olay anı budur."

  "AĞZIMIZI YIRTSALAR DA MÜCADELEYE DEVAM"

  Yaşananın tekil bir olay olmadığını, o anda 'işkenceye son' sloganı attığını anlatan Günebakan, "AKP hükümetinin iç güvenlik paketleri adı altında halkı sokağa çıkarmama anlayışının ürünüdür. Adana polisi bu politikaların burada yürütücüsü olmuştur. Konuşturmak, sokağa dahi çıkarmak istemiyorlar. İnatla sokağa çıkacağımızı haykırıyoruz. Ağzımızı da yırtsalar, türlü işkencelere de tabi tutsalar biz sokakta halkların özlemini, halkların taleplerini dile getirmekten hiçbir zaman çekinmeyeceğiz" dedi.  

  Adana'da polis müdahalesi İZLE

  Adana'da polis müdahalesi haberi

  Adana da ağzından tutularak gözaltına alınan genç konuştu İZLE #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir