Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
386.188
1.79%
23ºC
İstanbul
Güneşli 23 C

  Adana'daki tırdan 933 adet roket başlığı çıktı

  Adana'da ihbar edilen tırdan, Konya'da ve Adana'da üretildiği öğrenilen 933 roket başlığı ele çıktı.
  • 08.11.2013 - 11:42
  Adana'daki tırdan 933 adet roket başlığı çıktı

  Adana daki tırdan 933 adet roket başlığı çıktı #1

  Gözaltına alınan şoför, Heysam Topalcı ismiyle tanıdığı kişinin kendisine nakliye için para ödediğini ve yükü Hatay Topboğazı’na götürdüğünü söyledi.

  9 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

  Polis, Heysam Topalcı’nın, Hatay Yayladağı’ndaki Suriyeli mültecilerin yaşadığı kampta kalan Haısam Toubaljeh olduğunu belirledi. Düzenlenen operasyonda Suriyeli Haısam Toubaljeh ile birlikte 9 kişi gözaltına alındı.

  'KESİN BİR ÖRGÜT İSMİ YOK'

  Adana Valisi Hüseyin Avni Coş da söz konusu TIR'la ilgili bir açıklama yaptı. Coş, 'Bütün bağlantılar araştırılıyor. Dolayısıyla sadece araç sürücüsü ve araçta bulunanlar değil, bunun dışında bu sevkıyat işini organize eden konunun muhataplarının da tespit edilmesine ve onların da haklarında yasal işlem yapılması konusunda arkadaşlarımız, yetkili cumhuriyet savcısının gözetimi ve denetiminde çalışmalarını yürütüyorlar. Nerede ve nereye gideceği konusunda farklı bilgiler var. TIR'ın Konya’dan geçiş yaptığı bilgisi de var. Bununla ilgili kesin bir örgüt ismi yok ama bu şunu gösteriyor; Türkiye’de özelikle çevremizde birtakım yasadışı örgütlere karşı kararlı tavır sergilendiğini ortaya koyuyor. Bu, gerekli hassasiyetin gösterildiğini, intikal eden istihbaratın değerlendirildiğini, suç teşkil eden herhangi bir duruma meydan verilmediğini ortaya koyuyor.' diye konuştu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir