Euro
9.6661
0.62%
Dolar
8.0632
0.7%
Altın
461.38
1.56%
Borsa
1.408
0.03%
Bitcoin
498.938
-1.25%
11ºC
İstanbul
Çok bulutlu 11 C
  Adil Gür: Hendekler HDP'yi bölecek

  Adil Gür: Hendekler HDP'yi bölecek

  Genel seçim sonucunu bilen tek anketçi olan Adil Gür, hendek siyasetini devam ettirmesi halinde HDP'nin bölüneceğini söyledi.
  • 27.12.2015 - 11:52

  Adil Gür: Hendekler HDP yi bölecek #1

  Seçim sonuçlarını en iyi tahmin eden araştırmacı Adil Gür, Star gazetesine konuştu, Kürtlerin hem duygusal hem ekonomik olarak Türkiye’ye bağlı olduğunu söyledi. Hendeklerin, Kürtler ile PKK-HDP arasında ayrışmaya yol açabileceğini ifade eden Gür, "Bütün bu gelişmelerin sandığa da yansıması olacaktır. Hendek siyasetinin devam ettirilmesi durumunda HDP’nin iki yada üç partiye bölünmesi kaçınılmazdır. Bölge halkı Türkiye’den bağımsız ordu, bayram istemiyor. Burada bin yıllık ortak yaşam ve din kardeşliği var" dedi.

  "ARAŞTIRMALARA GÖRE KÜRTLER TÜRKİYE'YE BAĞLI"

  Hendek siyasetinin, HDP’de zengin-fakir bölünmesine sebep olabileceğine işaret eden Gür, tüm araştırmaların Kürtlerin, Türkiye’ye bağlı olduğunu gösterdiğini belirterek şöyle konuştu: "Kürt siyasi hareketinde, Diyarbakır’da 3 milyona ev satılan Kayapınar ve evlerin 20 bin lira olduğu Bağlar yan yana. Bu semtteki yoksul insanlar baskı altında yaşarken, canlarını ve mallarını bırakmak zorunda kalırken diğer semtte hayatın aynen devam etmesinin siyasi sonuçlar olacaktır."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir