Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
379.729
0.15%
16ºC
İstanbul
Açık 16 C

  Adil Gür: Trafik sorununu çözen İstanbul'u alır

  AG Araştırma Şirketi Müdürü Adil Gür, CHP'nin Sarıgül'le İstanbul'u zorlayabileceğini söyledi.
  • 04.11.2013 - 15:37
  Adil Gür: Trafik sorununu çözen İstanbul'u alır

  Adil Gür: Trafik sorununu çözen İstanbul u alır #1

  Yeni Şafak gazetesinden Murat Aksoy'a konuşan AG Araştırma Şirketi Müdürü Adil Gür, yerel seçimlerde AK Parti'nin çok daha şanslı olduğunu açıkladı.

  İşte Gür'ün açıklamalarından dikkat çeken bölümler;

  'AK PARTİ DAHA ŞANSLI'

  Bugünkü koşullarda parti olarak AK Parti daha şanslı. Çünkü, İstanbul hala yoğun şekilde göç alan bir şehir. İstanbul'a göç edenler ağılıklı olarak CHP değil, Ak Parti seçmeni. Ama Sarıgül'ün de zorlayacağı kesin, elbette seçime daha 5 ay var benim söylediklerim bugün için geçerli.

  'TRAFİĞİ ÇÖZEN İSTANBUL'U ALIR'

  Yapılan büyük altyapı projelerine, metro, metrobüs hatlarına rağmen İstanbul'un en büyük sorunu hala trafik. İstanbul'da yaşayan bir vatandaş olarak insanlar çıldırma noktasında artık. Bence bu konuda özel projesi olan aday bir adım öne geçebilir.

  'SARIGÜL SEÇİME HEYECAN KATACAK'

  Kabul edelim ki, Sarıgül sıradan bir aday değil. Şuradan başlayayım. Yaptığımız pek çok araştırmada Türkiye'de inanılmaz bir siyasi kutuplaşma olduğunu görüyoruz. Özellikle, AK Parti ile CHP arasında seçmen geçişliliğinin çok az olduğunu da yine bu araştırmalarda görüyoruz. Sarıgül'ü farklı kılan nokta burada ortaya çıkıyor. Sarıgül bu polarizasyonu, bu kutuplaşmayı kıracak adaylardan biri. Sarıgül'e sadece CHP'den değil, AK Parti içerisinde de, MHP tabanında da hatta zaman zaman BDP tabanı içerisinde de sempati ile bakan seçmenler var. Mustafa Sarıgül aday gösterdiği taktirde CHP, İstanbul'da yarışa ortak olur, zevkli ve kıran kırana bir mücadele olur.

  BUGÜN YAPILAN ANKETLER YANILTICIDIR

  Bugünlerde yapılan araştırmaların doğru olmayacağını düşünüyorum. Çünkü aday isimleri belli olmadan yapılan araştırmalar yanıltıcı olur.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir