Petrol
94.81
-1.56%
Euro
18.5261
1.36%
Dolar
17.8986
0.00%
Altın
1.036
0.30%
Borsa
283
0.00%
Bitcoin
430.773
3.00%
29ºC
İstanbul
Çok bulutlu 29 C
  Afganistan'da ne işimiz var diyenleri böyle susturdu

  Afganistan'da ne işimiz var diyenleri böyle susturdu

  Afganistan'da 12 Türk askeri şehit düştü. Sosyal medya bu soru ile çalkalandı. Afganistan'da ne işimiz var?
  • 17.03.2012 - 14:13

  Afganistan da ne işimiz var diyenleri böyle susturdu #1

  ENSONHABER.com/DETAY HABER Afganistan'da düşen Skorsky tipi helikopterin düşmesi sonucu 12 Türk askeri şehit düştü.

  PKK İLE MÜCADELE İSLAMABAD'DAN BAŞLAR

  Acı haberin duyulmasının ardından sosyal medya da adeta çalkalandı. Twitter ve Facebook sayfalarında en çok merak edilen soru "Afganistan'da ne işimiz var?" sorusu oldu. Sosyal medyada oluşan kaos ortamını Atılgan Bayar, Twitter'dan attığı mesajlar ile susturdu. Bayar, "Afganistan'da bayrak kaldıran askerime selam, şehidlerime rahmet olsun. Askerimizin Af-Pak görev alanında uyuşturucu trafiğini sıfır noktasına çektiğini İslamadab'da Davutoğlu'ndan dinlemiştim. Türkiye'nin Terörle Mücadelesi İslamabad'dan Başlar... Af-Pak'da terör finansmanına karşı Türkiye'nin rolü ile ilgili bir not... Düşen uçak Vardak'a mı gidecekti? Vardak'taki Türk askeri, terörü finanse eden uyuşturucu trafiğini sıfırlamıştı... Bir başka not: Nerede Türk askeri varsa, orada uyuşturucu yok! Afganistan ve Pakistan'da Türk askeri varlığı, doğrudan PKK ile mücadele ile ilgilidir. Kandahar'da Amerikan askerivar ve terörü finanse eden uyuşturucu trafiği durdurulamıyor. Vardak'ta Türk askeri var ve trafik sıfır seviyesinde" dedi.

  PKK'NIN FİNANSE EDİLDİĞİ YER

  Bayar, twetlerine şöyle devam etti: "Afganistan'da Türk askerinin ne işi var diyenlere: PKK'nın finanse edildiği uyuşturucu trafiğinin başlangıç noktası neresi zannediyorsunuz? Bir saldırı mümkün olamaz diyenlere de şu notum var: Vardak'da uyuşturucu trafiğini sıfırlayan Türk askeri değil mi? Kaza olur, saldırı olur... Ayrı.. Ancak, SALDIRI OLAMAZ, diye otomatik hüküm vermek için çok erken değil mi? Peki o tim Vardak'a gitmiyorsa, nereye gidiyordu? Afganistan'da ne işimiz var, gibi naif bir soruyu samimiyetle soran safoşların siyaset yapmaya çalıştıkları bir Türkiye. Kandahar'daki uyuşturucu üretimi ile Erbil'deki ticaret ve İstanbul'daki PKK terörü arasındaki ilişkiyi kuramayan analistler... Bir de bunlar... ülke yönetmeye talip... Cehaletin kurumsallaşmış haline CHP'lilik denmeye başlandı.. Bunlar hakikaten Afganistan'da Türk askeri olmasın, operasyonlar hakkında istihbari bilgimiz ve gözlemimiz olmasın istiyor olabilirler mi? Afganistan'da olmayalım da Kuzey Irak üzerinden geçen uyuşturucu trafiği PKK'yı daha çok finanse etsin mi istiyorlar? Yoksa sadece dangalaklar mı? Umarım, yalnızca dangalaklardır..."

  İşte sosyal medyada çalkalanan o tweetler...

  Nazmi Bilge: "Sahi #afganistandaneisimizvar ? Kısaca özetleyelim J.P. Morgan'a göre Afganistan topraklarındaki madenlerin değeri 1 trilyon dolar civarında."

  Maya Arakon: "12 askerimizi Afganistan'da yitirdik.. Amerika dünyayı tekeline alacak diye neden bizim evlatlarımız ölüyor? #afganistandaneisimizvar"

  Efkan Bolaç: "Hadi amerika ve NATO oraya buraya özgürlük götürüyor, demokrasi götürüyor !!! Bizim #Afganistandaneisimizvar?"

  eskihabermas: "NATO'yu seven kalkanına da, insani kayıplarına da katlanır. Bu yüzden #afganistandaneisimizvar sorusu NATO ile ilişkilendirilmeden anlamsız."

  Ece Temelkuran: "#afganistandaneisimizvar #suriyedeneişimizvar Oğullarımız bedava mı bizim. Değil!"

  Afganistan da ne işimiz var diyenleri böyle susturdu #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir