Petrol
91.6
-0.22%
Euro
18.5021
-0.24%
Dolar
18.5766
0.03%
Altın
1.026
-0.41%
Borsa
3483
0.00%
Bitcoin
379.333
1.59%
15ºC
İstanbul
Çok bulutlu 15 C
  Afganistan'dan 12 eve ateş düştü

  Afganistan'dan 12 eve ateş düştü

  Afganistan'ın başkenti Kabil'de düşen helikopterde şehit olan 12 askerin evlerinde büyük hüzün var.
  • 17.03.2012 - 03:37

  Afganistan dan 12 eve ateş düştü #1

  Afganistan dan 12 eve ateş düştü #2Acı haber, şehit ailelerinin evine ateş gibi düştü. Bu evlerden biri de, 41 yaşındaki Hava Binbaşı Şükür Bağdatlı'nın Ordu'nun Fatsa ilçesine bağlı Bolaman Beldesi'ndeki eviydi.

  Evine ambulans ve subayların geldiğini gören anne Emine Dağlı oğlunun şehit olduğunu anlayarak, fenalaştı. Oğlunun şehit habebiriyle yıkılan baba Şükrü Bağdatlı'ya sağlık görevlileri müdahale etti.

  TEK ERKEK ÇOCUK

  Hava Binbaşı Bağdatlı'nın 8 kardeşten tek erkek olduğu öğrenilirken, eşi Nedime ve kızı Melis Bağdatlı'nın da Fransa'da yaşadığı bildirildi.

  Binbaşı Bağdatlı'nın görev süresinin dolmasına bir ay kaldığı bildirildi.

  İKİ ÇOCUK YETİM KALDI

  Afganistan dan 12 eve ateş düştü #3Kazada şehit olan İstihkam Binbaşı İsmail Cem Yakınlar'ın Konya'nın Akşehir ilçesindeki evinden de ağıtlar yükseldi.

  Acı haberi alınca fenalaşan anne Cevriye Yakınlar'a sağlık ekipleri müdahale etti. Şehidin babası Ali Yakınlar'ın, kanser hastalığı nedeniyle 2004 yılında hayatını kaybettiği öğrenildi.

  Olayı duyan yakınları ile köylüler, şehidin baba evine taziye ziyaretinde bulundu.

  Şehit Yakınlar'ın, 10 yaşında Çağla Nur ve 11 aylık Ali Emir adlı 2 çocuğunun olduğu, eşi Ümmü Yakınlar'ın da Erzurum'da öğretmenlik yaptığı bildirildi.

  GEÇİCİ GÖREVDEYDİ

  Afganistan dan 12 eve ateş düştü #4Kazada şehit olan Harita Binbaşı Mithat Çolak'ın Bilecik'in Bozüyük ilçesindeki baba evinde de yas var.

  Baba Abdullah ve anne Ayşe Çolak, oğullarının şehit olduğu haberini alınca fenaştı. Aileye sağlık ekipleri müdahale etti.

  Evli ve 2 çocuk babası Şehit Binbaşı Çolak'ın Ankara'da görev yaptığı, 4.5 aydır bulunduğu Afganistan'a 6 aylık geçici görevle gittiği öğrenildi.

  1 AY KALA ŞEHİT DÜŞTÜ

  Afganistan dan 12 eve ateş düştü #5Üstteğmen Okan Melikoğlu'nun Ordu'da yaşayan ailesine acı haberi Ordu İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay İsmail Güzey verdi.

  Ordu'nun merkeze bağlı Kumbaşı Mahallesi'nde oturan şehit Üsteğmen Melikoğlu'nun babası Halis ile annesi Nebahat acı haberle yıkıldı.

  Görev süresinin dolmasına bir ay kala şehit düşen Üsttğmen Melikoğlu'nun 1.5 yılık evli olduğu eşi Melike Melikoğlu'nun İstanbul'da olduğu öğrenildi.

  Ordu Valisi Orhan Düzgün, şehit Üstteğmen Melikoğlu'nun babaevini ziyaret ederek başsağlığı dileklerini bildirdi.

  Vali Düzgün ziyaret çıkışında yaptığı açıklamada, Afganistan'daki helikopter kazasında Ordu ilinin iki şehit verdiğini belirterek, çok üzgün olduğunu söyledi.

  Düzgün şehit cenazelerin ne zaman geleceği ile ilgili henüz bir bilgisinin olmadığını da kaydetti. 

  AFGANİSTAN'A 5 ÖNCE GELDİ

  Malatya Kara Havacılık Alay Komutanlığı'nda 4 yıldır görev yapan Pilot Binbaşı Adil Erdoğan'ın da 5 ay önce Afganistan'a gittiği öğrenildi.

  Şehit binbaşı, iki çocuk babasıydı. Erdoğan'ın, Malatya'da askeri lojmanda oturan ailesi acı haberle yıkıldı.

  'VATAN SAĞOLSUN'

  Afganistan dan 12 eve ateş düştü #6Ateşin düştüğü bir başka adres Isparta oldu. Şehit Astsubay Mehmet Akbaş henüz 28 yaşındaydı.

  5 ay önce Afganistan'daki Türk birliğine katılan oğullarının ölüm haberini alan aileyi yakınları teselli etti.

  Acı haber Isparta Merkez Komutanlığı'nda görevli askeri personel tarafından haber verildi.

  Baba Süleyman Akbaş, acı haberi "Vatan sağolsun. Diyebileceğim başka bir şey yok" sözleriyle karşıladı.

  ERZURUM'DA YAS

  Afganistan dan 12 eve ateş düştü #7Kazada şehit olan bir diğer asker de Piyade Uzman Çavuş Onay Vurucu... Vurucu'nun Erzurum'daki evinde yas var.

  Şehidin kardeşi yaptığı açıklamda 'Ağabeyinin 28 Kasım 2011'de Afganistan'a gittiğini belirterek üzüntü olduklarını dile getirdi. Onay Vurucu 35 yaşındaydı.


  Görüş Bildir