Euro
10.1402
0.81%
Dolar
8.6468
1.42%
Altın
487.98
1.55%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
418.703
2.11%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 26 C
  Ağrı'da askeri aracın geçişi sırasında patlama

  Ağrı'da askeri aracın geçişi sırasında patlama

  Ağrı'da askeri aracın geçişi sırasında bir patlama meydana geldi: Son bilgilere göre 28 asker yaralandı.
  • 19.10.2012 - 01:04

  Ağrı da askeri aracın geçişi sırasında patlama #1

  Ağrı'nın Eleşkirt ile Erzurum'un Horasan ilçeleri arasındaki Türkeli köyü yakınında teröristlerin yol açtığı belirtilen patlamanın ardından kaçan teröristlerin yakalanması için bölgeye sevk edilen askerlerin bulunduğu aracın geçişi sırasında meydana gelen patlamada 28 askerin yaralandığı bildirildi.

  Patlamada yaralanan askerlerden 1'i Erzurum'a sevk edilirken 10'u Ağrı Devlet Hastanesi'ne, 17'si ise Eleşkirt Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Erzurum'a sevk edilen askerin durumunun ağır olduğu, Eleşkirt Devlet Hastanesi'ne kaldırılan 17 askerlerin ise tedavilerinin ayakta yapıldığı öğrenildi.

  Güvenlik güçleri bölgede operasyonlarını sürdürüyor.

  Ağrı Valisi Mehmet Tekinarslan, Eleşkirt ilçesinde askeri aracın geçişi sırasındaki patlamaya ilişkin, ''Patlama esnasında 28 askerimiz çeşitli şekillerde yaralandı'' dedi. Vali Tekinarslan, yaralı askerlerin Eleşkirt Devlet Hastanesi'nde ilk tedavilerinin ardından Ağrı Devlet Hastanesi'ne sevk edildiğini belirtti.

  1 ASKER ERZURUM'A GÖNDERİLDİ

  Patlamada, 28 askerin çeşitli şekillerde yaralandığını ifade eden Tekinarslan, vücudunda 3'üncü derece yanık bulunan bir askerin ise Erzurum'a gönderildiğini söyledi.

  Vali Tekinarslan, şunları kaydetti:

  ''Doğalgaz boru hattına teröristlerce uzaktan kumandalı zaman ayarlı patlayıcı saldırı düzenlendi. Patlama esnasında karayolunun güvenliğiyle ilgili personel çeşitli şekillerde yaralandı. Çoğu yanık vakası. Ama yanıkların büyük kısmı hafif. Patlamanın ardından yaralanan askerlerimiz hastaneye ulaştılar. Hayati riski olan personelimiz ambulanslarla intikal etti. Sağlıkçı arkadaşlarımız seferber oldu. Allah esirgedi.''

  VATANDAŞLAR HASTANEYE AKIN ETTİ

  Olayda can kaybının olmadığını, durumun kontrol altında olduğuna dikkati çeken Tekinarslan, ''Bu hainlerin nerede, ne zaman, ne yapacakları görülmüş oldu. Bu tür olaylar bizi hiçbir zaman yılgınlığa düşürmez. Ağrı'da bütün vatandaşlarımız hastaneye akın etti. Bu hain saldırıyı lanetlediler'' dedi.

  Tekinarslan, patlamanın teröristler tarafından yapıldığını bildiklerini, bölgede yangının söndürüldüğünü, güvenlik güçlerinin patlamayı yapan ekiplerin peşinde olduğunu kaydetti.

  ASKERİ ARACIN GEÇİŞİ SIRASINDA PATLAMA

  Ağrı da askeri aracın geçişi sırasında patlama #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir