Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
438.832
-0.59%
28ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 28 C

  Ağrılı esnafın Hayat Devam Ediyor isyanı

  Dizide 04 plakalı araçların kullanılması Ağrılı esnafı kızdırdı: Durum değişmez ise tepkimiz sert olur
  • 12.12.2011 - 08:22
  Ağrılı esnafın Hayat Devam Ediyor isyanı

  Ağrılı esnafın Hayat Devam Ediyor isyanı #1

  Ağrı'da Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği'nden Gazeteciler Cemiyeti'ne, Yetiştirme Yurdundan Ayrılanlar Derneği'nden Ticaret ve Sanayi Odası'na kadar pek çok sivil toplum kuruluşu (STK) bir araya geldi, ATV'de yayınlanan "Hayat Devam Ediyor" dizisini protesto etti. Küçük yaşta evlilik, berdel, töre gibi konuların işlendiği dizinin Ağrı'da çekilmemesi ve Ağrı'yı anlatmamasına rağmen dizide tüm karakterlerin '04' plakalı araçlar kullandığını belirten STK'lar "Eğer bu durum devam ederse tepkimiz daha sert olur" dedi.

  Taraf gazetesinden Recep Çirik'in haberine göre, geçen hafta Ağrı Belediye Başkanı'nın kamuoyuna duyurduğu benzer bir açıklamanın ardından yapılan açıklamayı Ağrı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Erat okudu. Erat şehirde halkın 'büyük öfke' içinde olduğunu belirtirek şunları söyledi:

  KIRMIZIGÜL BUNU REKLAM OLARAK KULLANMASIN

  "Bizler Ağrı'da sivil toplum örgütleri olarak Sayın Kırmızıgül'den bir an önce Ağrı halkının taleplerine kulak vermesini ve bunu bir reklam aracı olarak kullanmamasını istiyoruz. Ağrı ile uzaktan yakından ilgisi olmayan Mahsun Kırmızıgül lütfen plakamızı kullanmasın. Aksi takdirde tepkilerimiz artarak devam edecektir."

  OKUL SÖZÜ VERDİ YERİNE GETİRMEDİ

  Ağrılı STK'lar açıklamalarında Kırmızıgül'le önceden yaşanan bir husumeti de hatırlatarak şunları belirtti: "Daha önceden eğitim için yapılan bir canlı yayında Mahsun Kırmızıgül bir konser vereceğini ve gelirin Ağrı'da okul yapılması için eğitim çalışmalarına harcanacağı sözünü vermişti. Aradan yıllar geçti ve Sayın Kırmızıgül ne Ağrı'ya geldi ne de böyle bir konser oldu. Tam bunu unutmuşken sayın Kırmızıgül Ağrı halkını yine kullanma derdine girişti. Ağrı halkı artık kullanılmak istemiyor. Yakamızdan elinizi çekin."

  

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir