Petrol
85.42
-1.68%
Euro
19.6306
0.07%
Dolar
18.6344
0.01%
Altın
1.077
-0.31%
Borsa
4963
-1.65%
Bitcoin
324.032
0.89%
11ºC
İstanbul
Bulutlu 11 C

  Ahmet Atakan'ın babası: Eylemler devam etmesin

  Hatay'daki eylemlerde hayatını kaybeden 23 yaşındaki Ahmet Atakan'ın ailesi, sağduyu mesajları verdi.
  • 14.09.2013 - 08:18
  Ahmet Atakan'ın babası: Eylemler devam etmesin

  Ahmet Atakan ın babası: Eylemler devam etmesin #1

  Kardeşinin ölümünün ardından birçok spekülasyon yapıldığını belirten ağabey Süleyman Atakan, soruşturmanın sürdüğünü ve ölüm sebebinin kesinleşmediğini söyledi. Baba Ali Atakan ise "Olayların bu şekilde devam etmesini istemiyoruz." dedi.

  AĞABEYİ VE BABASI KONUŞTU

  ODTÜ'de yapılmak istenilen yol ile Suriye'ye askerî müdahale girişimini protesto etmek için Hatay'da geçen pazartesi gerçekleştirilen eylemlerde yüksekten düşerek hayatını kaybeden Ahmet Atakan'ın ailesinden sağduyu çağrısı geldi. Kardeşinin hayatını kaybetmesinin ardından birçok spekülasyon yapıldığını belirten ağabey Süleyman Atakan ve babası Ali Atakan Zaman gazetesine konuştu.

  EN BÜYÜK ACIYI ANNEM ÇEKİYOR

  Yerel bir televizyon kanalında yüksektendüşme görüntüsü yayınlanan kardeşinin lider bir ruha sahip olduğunu, mahallenin organizasyonlarında başı çektiğini anlattı. En fazla acıyı çekenin anneleri Emsal Atakan olduğunu ifade ederek, "Benim, kardeşimin, babamın acısını toplasak annemin acısı etmez." dedi.

  Ahmet Atakan'ın bugüne kadar terör yanlısı hiçbir eylemde bulunmadığının altını çizen ağabey, ayağı kayıp düşse bile anayasal hakkını kullanan insanlara çok sert davranıldığını savundu. Eylemlere ılımlı yaklaşılması gerektiğini kaydetti ve hiçbir annenin canının yanmaması dileğinde bulundu. Baba Ali Atakan ise oğlu Ahmet'in delikanlı, vatana, dosta karşı sevgi dolu bir insan olduğunu vurguladı.

  EMPATİ YAPILSIN

  "Doğruluktan başka bir şey almadı. Öyle terbiye verdik. Hiç kimseye bir yanlışı olmadı." diye konuştu. Acılı baba, "Olayların bu şekilde devam etmesini istemiyoruz. Bu gençlerle empati yapsınlar. Üniversite mezunu çocuklar, duyarlı olmayacak, tepki göstermeyecek, ne yapacak? İş, aş, özgürlük istiyorlar. Onlara sahip çıkalım, bu bayrağı onlar taşıyacak." ifadesini kullandı.


  Görüş Bildir