Euro
10.3362
0.02%
Dolar
8.6511
0.01%
Altın
494.89
0.03%
Borsa
1.41
0.81%
Bitcoin
283.819
1.26%
20ºC
İstanbul
Açık 20 C
  Ahmet Atakan'ın ilk otopsi raporu ortaya çıktı

  Ahmet Atakan'ın ilk otopsi raporu ortaya çıktı

  "Yüksekten düşmeye bağlı omurilikten kırık, iç organlarında parçalanma var"
  • 10.09.2013 - 11:08

  Ahmet Atakan ın ilk otopsi raporu ortaya çıktı #1

  Ankara'daki ODTÜ'de bağlı arazideki yol çalışmaları yüzünden çıkan protestolara destek için, Hatay'da yapılan eylemlerde hayatını kaybeden Ahmet Atakan'ın otopsi raporu belli oldu.

  AHMET ATAKAN'IN OTOPSİ RAPORU ORTAYA ÇIKTI

  Polisin attığı gaz kapsülü yüzünden hayatını kaybettiği iddia edilen Ahmet Atakan'ın otopsi raporunda, "Yüksekten düşmeye bağlı omurilikten kırık, iç organlarında parçalanma var" ifadeleri kullanıldı.

  BAKANLIKTAN AÇIKLAMA

  Adalet Bakanı Başdanışmanı Adnan Boynukara Twitter'daki mesajında "Ahmet Atakan'ın otopsi işlemi tamamlanmış ve şuanki verilere göre ölüm sebebi yüksekten düşmeye bağlı ölüm olarak açıklanıyor" dedi.

  Cenazeyi alan Atakan'ın amcası Nevzat Atakan'ın gazetecilerle paylaştığı Adli Tıp Kurumu raporunda ise ölümün "künt genel beden travmasına bağlı etraf ve kafatası kemiği kırıklarıyla, omurilik kopması, beyin kanaması ve iç organ yaralanmasından gelişen iç kanama sonucu meydana geldiği" belirtildi. Detaylı raporun ise önümüzdeki günlerde çıkacağı ifade edildi.

  HATAY BAŞSAVCISI'NDAN AÇIKLAMA

  Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Bestami Tezcan, gece meydana gelen izinsiz gösterilerde yaşamını yitiren Ahmet Atakan'ın ölüm sebebinin belirlenmesi konusunda yapılan ilk çalışmalaa ilişkin açıklama yaptı.

  Tezcan yaptığı yazılı açıklamada, il merkezinde dün Armutlu Mahallesi'nde meydana gelen toplu gösteriler sırasında Ahmet Atakan'ın hayatını kaybetmesi sebebiyle yürütülen soruşturma sırasında, ölüm sebebine ilişkin detaylı ve çok yönlü araştırma yapılmaya başlandığını belirtti.

  TÜM DELİLLER ORTADA

  Ölü muayene işlemlerinin gerçekleştirilmesini müteakiben olay yerinin adli kolluk görevlilerince detaylı olarak incelendiğini ifade eden Tezcan, çevreden tespit edilen kamera görüntülerinin temin edildiğini, olay öncesi, esnası ve sonrasında tanıklığı bulunanların beyanlarının alındığını ve tüm bilinenlerin diğer delillerle ayrıntılı inceleme ve değerlendirme sürecine tabi tutulmakta olduğunu vurguladı.

  Kesin ölüm sebebinin belirlenebilmesi için ölenin Adana Adli Tıp Kurumu Grup Başkanlığına gönderildiği vurgulayan Tezcan, şunları kaydetti:

  İÇ ORGAN YARALANMASI

  "Adana Cumhuriyet Başsavcılığının 10 Eylül tarihli otopsi tutanağı'na göre, 'ölümün omurilik kopması, beyin kanaması ve iç organ yaralanmasından gelişen iç kanama sonucu meydana geldiğinin' ilk etapta tespit edildiği ve ayrıntılı raporun daha sonra verileceği Cumhuriyet Başsavcılığımıza iletildi.

  ATEŞLİ SİLAH İZİ YOK

  İlk belirlemelere göre, Hatay Cumhuriyet Başsavcılığınca yapılan ölü muayene işlemleri ile Adana Cumhuriyet Başsavcılığınca yapılan otopsi işlemlerinde hayatını kaybeden Ahmet Atakan'ın vücudunda ateşli silah veya delici kesici alet yaralanmasına ilişkin herhangi bir bulguya rastlanılmadığının tespit edildiği, Adli Tıp Kurumu uzmanlarınca yapılan otopsi işlemi sonucunda belirlenen iç kanama bulgusu ile izlenen kamera görüntülerinden teyit edilen düşme olayının uyumlu olduğu değerlendirilmekte ise de adı geçenin kesin ölüm sebebinin ancak ayrıntılı adli tıp kurumu raporu ve diğer delillerin birlikte değerlendirilmesi sonucu belirlenebileceği hususu kamuoyuna saygıyla duyurulur."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir