Euro
9.5547
0.4%
Dolar
7.8775
0.2%
Altın
466.15
0.87%
Borsa
1.322
-0.26%
Bitcoin
151.000
0.79%
8ºC
İstanbul
Açık 8 C
  Ahmet Özal'ın babasıyla ilgili paylaştığı kare

  Ahmet Özal'ın babasıyla ilgili paylaştığı kare

  Ahmet Özal babasıyla ilgili tartışma yaratacak bir belgeyi paylaştı.
  • 26.12.2012 - 14:19

  Ahmet Özal ın babasıyla ilgili paylaştığı kare #1

  Sekizinci Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal, Ankara Cumhuriyet Savcılığı'nın açtığı soruşturma kapsamında babası Turgut Özal'a Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsi sonucunu değerlendirdi.

  DEMİREL'İ İŞARET ETTİ

  Ahmet Özal, babası Turgut Özal'ın ölümü ile ilgili tartışmalı birçok noktaya ilişkin açıklama yaptı ve isimler verdi. Ahmet Özal, babasının şüpheli ölümüyle ilgili dönemin Başyaveri Aslan Güner, Muhafız Alay Komutanı Hasan Iğsız, Bedrettin Dalan ve Başbakan Süleyman Demirel'ı işaret etti. Ahmet Özal, Adli Tıp'ın teknik raporunun kamuoyuna açıklanması ve yerli - yabancı bilim adamlarınca değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

  Ahmet Özal ın babasıyla ilgili paylaştığı kare #2

  FOTOĞRAF PAYLAŞTI

  Ahmet Özal düzenlediği basın toplantısında babasının saçını haftaya yetklililere teslim edeceklerini ve şimdiye kadar neden teslim etmediklerini açıkladı. Ahmet Özal'ın, Merhum Cumhurbaşkanı'nın hastaneye götürülürken çekildiği fotoğrafı basın mensuplarıyla paylaşması toplantıya damgasını vurdu.

  "ŞOV YAPMAYA İHTİYACIM YOK"

  Zaman zaman şov yapmakla suçlandığını söyleyen Özal, "Gerçekten üzülüyorum. Ben babamın vefatından 6 yıl sonra Malatya'dan milletvekili seçildim. 10 sene boyunca başbakanlık köşkünü de, cumhurbaşkanlığı köşkünü de gördüm. Benim şov yapmaya ihtiaycım yok" ifadelerini kullandı.

  Ahmet Özal, Türkiye'deki önemli faili meçhul davalarının zaman aşımına uğramak üzere olduğuna dikkat çekerek, "Türkiye'nin gerçek karanlık yılı 93 ile başlamıştır. Şu an Özal'ın dosyası rafa kaldırılıyor. 2013 yılında Uğur Mumcu, Eşref Bitlis'in suikastlerinin davaları zaman aşımına uğrayacak. Buradan Meclis'e sesleniyorum. Faili meçhullerde kesinlikle ve kesinlikle zaman aşımı olmaması gerekir. Zaman aşımının kaldırılması gerekir" diye konuştu.

  "BEN BUNUN AÇIKLANMASINI İSTİYORUM"

  Babası Turgut Özal'ın vefat ettiği günü de anlatan Özal, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Rahmetli vefat ettiği gün ambulans yoktu. Hasta taşıma aracı bulundu 1970 model 3. vitese geçmeyen, doktoru olmayan bir araba getirildi. Nereden çıktığını bilmiyorum birden geldi oraya. 70 model bir araba. İçerisinde ayağa kalkılmıyor. Bu arabayla cumhurbaşkanı hastaneye götürülmeye çalışıldı. GATA'ya başhekime haber verildi ve oradaki doktorlar ekipmanları ile kapıda beklerken nedense araba bir anda Hacettepe Hastanesi'ne döndürüldü. Hacettepe'de kimsenin haberi yok çocuk bölümüne götürüyorlar. Çocuktan büyük acile götürüyorlar. Korumalar doktor diye bağırıyor. Bazı ifadelere göre orada yarım saat bekletiliyor. Hacattepe Hastanesi'ndeki doktor Ayşe Hanım ifadesinde, 'Benim kanaatim hastaneye ölü olarak geldiği ve geri döndürülemediği yönündeydi. Nabzı ve tansiyonu alınamıyordu. El ve ayaklarda morarma başlamıştı. Hastaneye getirilmeden muhtemelen 20 dakika önce ölmüştür.' diyor. Yani oraya vardığından 20 dakika önce ölmüş. O zaman ben bir fotoğraf göstereceğim. Rahmetli hastaneye girerken. Eğer ölü bir hali varsa siz söyleyin. Ayağı basıyor başı dik duruyor. Bu hastane girişi ile ifadelerdeki hastane girişi benziyor mu birbirine. Ben bunun açıklamasını istiyorum"

  Ahmet Özal ın babasıyla ilgili paylaştığı kare #3

  "İNCELEDİK, ÖZAL DEĞİL"

  Özal'ın bu açıklamalarının ardından Aksiyon Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Bülent Korucu, o fotoğrafla ilgili Twitter hesabından bir not paylaştı. Korucu "Ahmet Özal'ın bahsettiği fotoğrafı aylar önce Aksiyon'da inceledik. O kişi Özal değil sedyeyi iten bir koruma. Rahmetliye benziyor ama değil" dedi.

  Ahmet Özal ın babasıyla ilgili paylaştığı kare #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir