Euro
10.8903
0.36%
Dolar
9.357
0.28%
Altın
531.85
0.38%
Borsa
1.418
0%
Bitcoin
577.100
0.07%
13ºC
İstanbul
Çok bulutlu 13 C

  Ahmet Sever'in kitabına AK Parti'den ilk tepki geldi

  "Abdullah Gül ile 12 yıl" başlıklı kitaba ilk tepki, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'dan geldi.
  • 15.06.2015 - 11:23
  Ahmet Sever'in kitabına AK Parti'den ilk tepki geldi

  Ahmet Sever in kitabına AK Parti den ilk tepki geldi #1

  Basın toplantısında bir gazetecinin "11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün görev süresince yaşadıkları ve söyledikleriyle ilgili bir kitap yayınlandı. Bu kitapta da bazı sözleri dikkat çekiyordu. Ben aşağı insem Türkiye'yi eski parlak günlerine geri götürürüm, haklarında yolsuzluk iddiaları bulunan 4 bakanı Yüce Divan'a gönderirim şeklinde bazı dikkat çekici başlıklar var. Bunlarla ilgili sizin değerlendirmeniz, görüşünüz ne olacak?" sorusu üzerine Taner Yıldız şunları söyledi:

  TARİHİ GERÇEKLER DANIŞMANLAR ARACILIĞIYLA AKTARILMAMALI

  "Öncelikle 11. Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül ile 12. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan arasında bir ayrılık oluştuğu intibaını vermektedir bazı cümleler. Ben buna katılmıyorum. Tarihi gerçeklerin bir danışman veya kitap vasıtasıyla aktarılıyor olması, şu anda böyle bir üslubun çok daha gerisinde kalmıştır. Şu anda usül esasın önüne geçmiştir.

  BU YAYINLAR İKİ CUMHURBAŞKANIMIZIN BAKIŞINI DEĞİŞTİRMEYECEKTİR

  Böyle bir ortamda bu konuların bu şekilde tartışılıyor olması, bir anne baba şefkatiyle bakan her iki Cumhurbaşkanımızın da gerek davasına gerekse ülkemize olan bakış açısını değiştirmeyecektir. İki samimi insanın arasına bu tür cümleler giremez. Her iki kurucu üyenin de yani Cumhurbaşkanlığı sıfatlarından daha önce partimizin iki kurucu üyesinin de birbirine olan samimiyeti bizler tarafından bilinmektedir.

  DANIŞMANLAR VASITASIYLA VERİLEN MESAJLAR DOSTLUĞU BOZAMAZ

  Ayrıca her iki Cumhurbaşkanımızın da üslubu, danışmanları vasıtasıyla verecekleri mesaj yerine kendi aralarında konuşmalarıyla gerçekleşmektedir. Tabii ki mizaçlar, üsluplar farklı olabilir ama esasında davaya olan ve ülkeye olan bağlılıkları ön plandadır. O yüzden böyle bir kitabın bu şekliyle üslubun esasının önüne geçecek şekilde yayınlanmış olması da enteresandır."

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir