Euro
9.7886
0.2%
Dolar
8.1071
0%
Altın
463.82
0%
Borsa
1.365
-0.87%
Bitcoin
456.011
2.30%
9ºC
İstanbul
Açık 9 C

  AK Parti çekilen adayın yerine yeni isim belirledi

  AK Parti, Batman'da adaylıktan çekilen Mehmet Emin Ekmen'in yerine Ömer El'i listeye aldı.
  • 13.04.2015 - 13:19
  AK Parti çekilen adayın yerine yeni isim belirledi

  vergi.jpg

  Uzun yıllar Ak Parti’de hizmet veren 23. dönem AK Parti Batman Milletvekili ve Teşkilat Başkan Yardımcısı Av. M. Emin Ekmen, şok bir kararla Batman milletvekilliği adaylığından çekildiğini açıklamıştı. Seçimlerde 4 vekil çıkaran Batman'da, AK Parti 2. sıra adaylığı büyük önem taşıyor.

  M. Emin Ekmen'in çekilme kararı sonrası AK Parti'de o koltuğa onlarca talip çıktı. Başvuruları ince eleyip sık dokuyan AK Parti, bölge için büyük önem taşıyan Batman'da çözüm sürecine katkı sağlayacak, M. Emin Ekmen'in boşluğunu dolduracak, Batman halkı ve AK Parti teşkilatı tarafından kabul edilen bir isimde karar kıldı.

  BATMAN 2. SIRA ÖMER EL'İN

  Geçtiğimiz günlerde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Üst Kurul Üyesi Mustafa Şentop, Ömer El’le bir araya geldi. Ekmen’den boşalan 2. sıra adaylığı için yaklaşık 1 saat süren görüşmenin son derece olumlu geçtiği ve gerek Batman İl Teşkilatı ile mevcut milletvekili adaylarının Ömer El ismine sıcak baktığı bildirildi. Öte yandan AK Parti'nin bugün veya yarına Batman'da Emin Ekmen’den boşalan 2. sıra ismi için YSK’ya bildirmesi bekleniyor.

  Bu durumda oluşacak liste şöyle olacak:

  1. ZİVER ÖZDEMİR

  2. ÖMER EL

  3. MURAT GÜNEŞTEKİN

  4. ADİLE GÜRBÜZ

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir