Euro
15.1757
-0.63%
Dolar
13.4272
-0.33%
Altın
793.92
0.04%
Borsa
1924
-4.32%
Bitcoin
459.720
-6.69%
2ºC
İstanbul
Çok bulutlu 2 C
  AK Parti grubu Hakan Şükür'ü arıyor

  AK Parti grubu Hakan Şükür'ü arıyor

  Yerel seçim oylamasında TBMM'de bulunmayan Hakan Şükür'ün hacda olduğu öne sürüldü. Bir diğer iddia ise ABD'de olduğu..
  • 15.10.2012 - 08:09

  AK Parti grubu Hakan Şükür ü arıyor #1

  Lig TV’de ücretli futbol yorumculuğu yapıp, partisinden de eleştiri alan ve krize neden olan AK Parti milletvekili Hakan Şükür, ikinci bir soruna daha yol açtı. Parti yönetimine Haber vermeden yurt dışına giden Şükür’ün yerel seçimlere ilişkin Anayasa değişikliğinde oy kullanmaması parti kurmaylarını da kızdırdı.

  İZİN ALMADI VE MAZERET BİLDİRMEDİ

  Şükür, yerel seçim tarihini öne çekmeyi amaçlayan anayasa değişikliğinin oylamasına, parti grubundan izin almadan ve mazeret bildirmeden katılmadı. AK Parti kurmayları, oylamada yer almayan Cevdet Erdöl ve Naci Bostancı’nın, mazeretli olduklarını, ancak Şükür’ün Meclis’e neden gelmediği konusunda bilgilerinin bulunmadığını söylediler.

  "NEREDE OLDUĞUNU BİLMİYORUZ"

  Gazeteport'un haberine göre, AK Parti grup yönetimi oylama öncesi ve sonrası Şükür’e ulaşmaya çalıştı, ancak irtibat kuramadı. Grup yöneticileri "Hakan Şükür’ün hacca gittiğini duyduk. Bir bilgi de ABD’de olduğu yönünde… Nerede olduğunu bilmiyoruz" dediler.

  FİRE VEREN İSİMLER

  AKP’de referanduma yol açan fire hesaplaması da sürüyor. Teklifin tümü üzerinde yapılan son oylamaya 440 milletvekili katıldı, 72 ret, 4 çekimser, 1 boş ve 3 geçersiz oya karşılık 360 kabul oyu çıktı. Teklife destek veren AKP ile MHP’nin oyu 377’yi buluyor. Oylamaya 326 sandalyesi bulunan AK Parti’den Hakan Şükür, Naci Bostancı ve Cevdet Erdöl, 51 sandalyesi bulunan MHP’den ise Mustafa Erdem, Faruk Bal, Özcan Yeniçeri, Koray Aydın ve tutuklu milletvekili Engin Alan katılmadı. TBMM Başkanı Cemil Çiçek’in de oy hakkı bulunmadığı için iki partinin oyu 368’e düştü. Kabul oylarının 360’da kalması her iki partiden toplam 8 milletvekilinin anayasa değişikliğine destek vermediğini gösterdi. AK Parti kurmayları kendi partilerinde de “Fire” olduğunu kabul ediyor.

  4 ÇEKİMSER 3 GEÇERSİZ 1 BOŞ OY

  Fire hesabı yapılırken, 4 çekimser, 3 geçersiz ve 1 boş oyun da, 8 fireyi karşıladığına dikkat çekiliyor.

  AK Parti grubu Hakan Şükür ü arıyor #2


  Görüş Bildir