Petrol
93.01
0.08%
Euro
18.2762
0.00%
Dolar
17.9483
0.00%
Altın
1.017
0.08%
Borsa
298
2.29%
Bitcoin
424.677
-1.67%
25ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 25 C
  AK Parti Grubu İsrail Konsolosluğu'nda eylem yaptı

  AK Parti Grubu İsrail Konsolosluğu'nda eylem yaptı

  İsrail'in Gazze'ye kara harekatını başlatması üzerine Ak Partili vekiller, TBMM'yi kapatıp İsrail'in Ankara'daki Büyükelçilik binası önündeki protesto eylemine katıldı.
  • 18.07.2014 - 09:06

  protesto

  TBMM'nin kapanmasıyla birlikte AK Parti Gurubu Milletvekilleri topluca bir karar aldılar ve saldırıları kınamak üzere İsrail'in Ankara Büyükelçiliği önüne giderek orada toplanmış bulunan protestocu gurup ile birlikte İsrail'i protesto ettiler.

  "TC TARİHİNDE İLK KEZ"

  Ak Parti Gaziantep Milletvekili Ali Şahin, yaptığı açıklamada, Ortadoğu'nun bir Filistin değil İsrail sorunu olduğunu belirterek, "Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk kez TBMM'yi kapatıp elçilik önünde eylem yaptık" dedi.

  PROTESTO EYLEMİNDEN GÖRÜNTÜLER

  PROTESTO ETTİLER

  TBMM'de çıktıktan sonra kol kola girerek büyükelçilik binasının önüne gelen AK Partili milletvekillleri burada İsrail'in Gazze'ye düzenlediği kara harekatını protesto etti.

  AK Parti Grubu İsrail Konsolosluğu nda eylem yaptı #2

  EYLEME KATILAN İSİMLER

  Protesto gösterilerine Filistin Dostluk Gurubu Başkanı Murat Yıldırım, İstanbul Milletvekili Erol Kaya, Gaziantep Milletvekili Ali Şahin, Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, Erzurum Milletvekili Cengiz Yavilioğlu, İstanbul Milletvekili Harun Karaca, Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca ve AK Parti'nin diğer milletvekilleri katıldılar.

  AK Parti Grubu İsrail Konsolosluğu nda eylem yaptı #3

  AK Parti Grubu İsrail Konsolosluğu nda eylem yaptı #4

  İSRAİL GAZZE'YE KARA HAREKATI TALİMATI VERMİŞTİ

  İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun ofisinden yapılan yazılı açıklamada, Gazze'ye yönelik kara harekatı kararı alındığı ve harekatın genişletilmesine hazır olması için orduya talimat verildiği duyurulmuştu.

  İsrail'den Gazze'ye kara harekatı haberi

  AK Parti Grubu İsrail Konsolosluğu nda eylem yaptı #5


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir