Petrol
94.37
1.07%
Euro
18.2589
-0.57%
Dolar
18.5764
-0.27%
Altın
1.022
-0.27%
Borsa
3554
1.99%
Bitcoin
376.133
-0.36%
17ºC
İstanbul
Çok bulutlu 17 C

  AK Parti iki arada bir derede

  Meclis’te, MHP’liler AK Parti’yi içki tüketimini arttırdığı için CHP’liler ise yasakladığı için eleştirdi.
  • 24.05.2013 - 06:17
  AK Parti iki arada bir derede

  AK Parti iki arada bir derede #1

  TBMM Genel Kurulu'nda, alkol ile ilgili düzenlemeleri de içeren ‘Torba Kanun Teklifi’ görüşmeleri esnasında gergin anlar yaşandı.

  Muhalefet milletvekilleri yaptıkları konuşmalarda AK Parti’ye yüklenirken, yapılan eleştirilerin birbirine zıt olması dikkat çekti. Yapılan konuşmalarda, MHP’liler AK Parti’yi içki tüketimini arttırdığı için CHP’liler ise yasakladığı için eleştirdi.

  “ALKOL TÜKETİMİ YÜZDE 26 ARTTI”

  Alkol ile ilgili düzenlemeleri de içeren teklifin 2. bölümü üzerinde konuşan MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, AK Parti iktidarında alkol tüketimindeki artışın dikkat çektiğini iddia ederek, "Alkol tüketimi 2004'e göre 8 yılda yüzde 26 artarak, 1 milyar 127 milyon litreyi aşmıştır. Dindar nesil yetiştirmek isteyen AK Parti iktidarında alkol tüketimi artmıştır" dedi.

  Bu teklifin esas sahibinin bürokratlar olduğunu iddia eden Ağbaba, Maliye Bakanlığı Müsteşarı'nın "teklifin esas amacı, alkolü bütün Türkiye'de yasaklamak" dediğini ileri sürdü.

  CHP'Lİ AĞBABA'NIN SÖZLERİ GENEL KURUL'DA ORTAMI GERDİ

  CHP'li Ağbaba'nın, Başbakan Erdoğan'a yönelik sözleri Genel Kurul'da ortamı gerdi.

  Ağbaba, "Uludere katliamının emrini veren Başbakan alkollü müydü, Madımak'ı yakanlar alkollü müydü, Reyhanlı'da saldırı emrini veren caniler alkollü müydü, Hrant Dink'i öldürenler alkollü müydü, N.Ç'ye tecavüz edenler alkollü müydü diye merak ediyorum" diye konuştu.  

  "BU SÖZE YÜREKTEN İMAN EDİYORUZ"

  AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, "İçki kötülüklerin anasıdır" sözünün Hz. Peygamber'in bir hadisi olduğunu belirterek, "Biz bu söze yürekten iman ediyoruz, inanıyoruz" dedi.

  Canikli, "Sayın Başbakanımız ne Uludere'de ne de başka bir olayda, ifade ettiğiniz gibi hiçbir karar almamıştır. Bu tepeden tırnağa iftiradır ama Dersim'in bombalanması gerçektir. Kadınların, çocukların katledilmesi gerçektir" yorumunu yaptı.

   

   


  Görüş Bildir