Petrol
95.78
-0.84%
Euro
18.1561
-0.57%
Dolar
18.0854
0.04%
Altın
1.016
-0.51%
Borsa
302
0.00%
Bitcoin
387.015
-7.98%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C

  Ak Parti istişare toplantıları artık Afyon'da yapılacak

  AK Parti'nin Kızılcahamam Asya Termal Otel'de gerçekleştirilen istişare toplantıları artık Afyon Gürol Otel'de yapılacak.
  • 21.04.2014 - 17:08
  Ak Parti istişare toplantıları artık Afyon'da yapılacak

  Ak Parti istişare toplantıları artık Afyon da yapılacak #1

  AK Parti’nin yıllardır Kızılcahamam Asya Termal Otel’de gerçekleştirilen istişare toplantılarının yeni mekanı Afyon Gürol Otel’i oldu. 9-11 Mayıs günleri arasında yapılacak olan toplantının adresindeki bu değişiklikte, Asya Termal Otel’in Gülen cemaati ile ilişkili görülmesi etkisi oldu.

  REFAH PARTİSİ DÖNEMİNDE GELENEKSELLEŞMİŞTİ

  Kızılcahamam kampları Refah Partisi döneminde geleneksel hal aldı. Fazilet Partisi ve Ak Parti de bu geleneği devam ettirdi. RP ve FP istişare kamplarını yıllarca Haberal’ın başında olduğu Başkent Üniversitesi’nin Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkı’ndaki uygulama oteli Patalya’da yaptı. Bu dönemde basın ve milletvekilleri aynı otelde kalabiliyor, kamp süresince renkli haberler yapılabiliyordu.

  AK PARTİ İKTİDARA GELİNCE ADRES DEĞİŞTİ

  Ak Parti’nin iktidara gelmesinin ardından geleneksel Kızılcahamam kampı 5 yıldızlı Asya Termal Otel’e kaydırıldı. Otel odaları ve ortak kullanım alanları tamamen muhafazakar yaşam tarzı ve zevklerine göre dizayn edildi. Ak Parti toplantıları için özel konferans ve toplantı salonları oluşturuldu. Milletvekilleri ve aileleri için her detay düşünüldü. Otelin bahçesindeki havuz kadınlar-erkekler olarak ayrıldı ve havuzun çevresi çok yüksek brandalarla kapatıldı.

  SON YAŞANANLARLA REZERVASYONLAR İPTAL EDİLDİ

  Otel Ak Parti’nin ilk kampının ardından, devlet kurum ve kuruluşlarının da tek adresi oldu. Bakanlıklar ve bağlı kuruluşların seminer, toplantı, konferans, eğitim gibi organizasyonlarının neredeyse tamamı Asya Termal Otel’de yapılmaya başlandı. Bu süreç Başbakan Erdoğan’ın Gülen Cemaati’ne karşı cephe almasıyla son buldu. Devlet kurum ve kuruluşlarının tüm rezervasyonları bir anda iptal edildi.

  EŞ VE ÇOCUKLARA YER BULUNAMADI

  9-11 Mayıs tarihlerinde yapılacak olan AK Parti İstişare ve Değerlendirme toplantısı, ilk defa Ankara dışında yapılacak. Afyon'daki otele son anda rezervasyon yaptırıldığı için eş ve çocuklara yer bulunamadı. Hürriyet'in haberine göre; Parti yöneticileri milletvekillerinin eş ve çocuklarının yakın bir otelde misafir edileceklerini kaydettiler. 


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir