Dolar
6.9711
0.2646%
Euro
8.2175
0.3125%
Altın
1976.25
-0.0288%
Borsa
1126.9
0%
G. Altın
442.867
0.2521%
Bitcoin
78726.97
-0.6671%
22ºC
İstanbul
Açık 22 C
  AK Parti Rize vekili Hasan Karal'ı kızdıran maaş sorusu

  AK Parti Rize vekili Hasan Karal'ı kızdıran maaş sorusu

  Rize'de köy köy dolaşarak vatandaşların sorunlarını dinleyen Karal, milletvekili maaş zamları sorulunca "illallah" dedi
  • 28.01.2013 - 12:09
  AK Parti Rize vekili Hasan Karal'ı kızdıran maaş sorusu

  AK Parti Rize vekili Hasan Karal'ı kızdıran maaş sorusu #1

  Haftanın 3 gününü Rize'de 4 gününü Ankara'da geçiren, Rize'de bulunduğu süre boyunca da köy köy gezerek vatandaşların sorunlarını dinleyen AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, köy ziyaretleri sırasında bir vatandaşın milletvekili maaş zammını eleştirmesi üzerine sinirlenerek, “Bu milletvekili maaşının rabbim canını alsın. Her yerde karşımıza çıkıyor. Ben maaşımı zaten hemşehrilerim için harcıyorum” dedi.

  "ZATEN MAAŞIMI ÇEKEMİYORUM"

  Geçtiğimiz hafta sonunu İyidere ilçesinin köylerine ayıran Karal, köy meydanlarında ve köy kahvehanelerinde seçmenleri ile bir araya geldi. Çiftlik Köyü’nde köy sakinlerinin sorularını da yanıtlayan Karal, bir kişinin milletvekili maaş zammını eleştiren sorusuna sinirlenerek, “Aldığımız paranın büyük bir kısmını Rize’den gelen hemşehrilerimiz için kullanıyoruz. Bu tepkiler karşısında insan illallah diyor. Ben zaten maaşımı çekemiyorum. Kartım danışmanımda. O maaş Ankara’ya Rize’den gelen hastaların yemesine, içmesine ve konaklamasına gidiyor. Bu tip şeyler canımızı sıkıyor.

  AK Parti Rize vekili Hasan Karal'ı kızdıran maaş sorusu #2

  "MÜCADELEMİZ GÖRMEZDEN GELİNİYOR"

  Ankara’da verdiğimiz mücadele maalesef görmezlikten geliniyor. Bu ay içerisinde en az 25 hasta ile ilgilendik. Bundan kesinlikle rahatsız değilim. Bu benim görevim. Bundan şeref duyuyorum. Bunu rabbimin rızası için yapıyorum. Hemşehrilerimiz bizi Ankara’da arıyor. ‘İhtiyacım var, maddi durumum yok’ diyor. Bu hemşehrilerimiz ile ilgilenmek zorundayız“ dedi.

  ARACINI HASTAYA TAHSİS EDİP, DOLMUŞ TAKSİ KULLANDI

  Karal, kendisini dinleyen köy sakinlerine hitaben yaptığı açıklamada hafta içerisinde makam otomobilini bir hasta için tahsis ederek kendisi dolmuş taksileri kullandığını belirterek, “Bu hafta aracımı hasta olan bir hemşerimiz için tahsis edip kendim dolmuş taksileri kullandım. Milletvekili maaşı ne hikmet ise hep karşımıza çıkıyor. Rabbim canını alsın bunun” diye konuştu.

  DUYMUYOR MU HACI BABA KULAĞIN?

  Bölgeye yapılan yatırımları anlatmayı sürdüren Karal, köy sakinlerinin arasında oturan 91 yaşındaki Ali Sait Tüfekçi’nin söylediklerine hiç tepki vermediğini fark edince, "Duymuyor mu hacı baba kulağın?" diye sordu. Bunun üzerine köy halkı yaşlı adama milletvekilinin söylediklerini anlatmaya çalıştı. Köylülerden biri yaşlı adamın bir kulağına, diğeri de diğer kulağına Karal’ın söylediklerini anlatmak için çaba harcadı. Karal, ağır işiten Tüfekçi’ye, "Allah 91 yıl daha ömür versin. Bu duamı duydun mu?" dedi, buna da tepki alamayınca, "Bu iyi, duayı da duymuyorsan demek ki hakikaten duymuyorsun" deyince kahvede gülüşmeler oldu.

  Görüş Bildir