Euro
9.4822
0.37%
Dolar
7.7867
0.19%
Altın
460.92
0.13%
Borsa
1.329
-0.15%
Bitcoin
147.498
-2.76%
10ºC
İstanbul
Güneşli 10 C
  Ak Parti ve CHP'den başörtülü vekil açıklaması

  Ak Parti ve CHP'den başörtülü vekil açıklaması

  Tarihi gün öncesi başörtüsü hakkında önemli açıklamalar geldi.
  • 30.10.2013 - 14:20

  Ak Parti ve CHP den başörtülü vekil açıklaması #1

  3 milletvekilinin yarın Meclis'e başörtüsü ile geleceği konuşulurken, AK Parti, CHP ve MHP'den açıklama geldi. 

  AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, hacca giden AK Partili bazı kadın milletvekillerinin başörtüsüyle Meclis'e gelmeleri konusundaki tartışmaları değerlendirdi. Bazı kadın milletvekillerinin 'Başörtüsüyle Meclis'e gelmelerinde sakınca olup olmadığını' kendilerine sorduğunu belirten Elitaş, 'Biz de Grup olarak sakınca olmadığını kendilerine söyledik' diye konuştu.

  SALDIRIYI PÜSKÜRTÜRÜZ

  Üç kadın milletvekilinin Genel Kurul'a yarın geleceğini ifade eden Elitaş, 'TBMM Genel Kurulu'nda bizden yana bir gerginlik olmaz. Usul tartışması açılırsa yanıtını veririz. Eğer saldırıya geçerlerse biz de saldırıyı püskürtürüz. Esasında partilerin bu konuda mutabakatı var. Üç parti de bu konuda sorun olmadığını ifade ediyor. Çarşaflı kadınlara rozet takan CHP, başörtülü milletvekilinin Meclis'e girmesini içine sindiremiyorsa ikiyüzlülük yapıyor demektir' görüşünü savundu.

  BAHÇELİ'DEN DE DESTEK GELDİ

  MHP liderinden de başörtülü vekillere destek geldi. Meclis'e gelecek başörtülülerin saygı ile karşılanacağını ifade eden Bahçeli, CHP'nin tutumu ile ilgili, 'CHP'nin anlayışlı olmasında fayda var' ifadesini kullandı.

  CHP ORTAK TEPKİ VERMEYECEK BİREYSEL TAKILACAK

  CHP TBMM grubu bugün saat 11.00'de AK Partili bazı kadınların kararıyla ilgili basına kapalı olarak toplandı. Toplantıdan çıkan karara göre CHP'liler, başörtülüler Meclis'e girdiğinde ortak tepki vermeyecek. Herkes konuyla ilgili kendi düşüncesini söyleyecek.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir