Euro
15.2277
-0.48%
Dolar
13.5082
0.01%
Altın
802.9690
0.31%
Borsa
1945
1.82%
Bitcoin
507.466
6.56%
-1ºC
İstanbul
Çok bulutlu -1 C

  AK Parti seçim gecesi için her ile çağrı merkezi kurdu

  AK Parti, illere kurduğu çağrı merkezi ile sonucu gelmeyen sandıklara anında müdahale edecek.
  • 04.06.2015 - 08:58
  AK Parti seçim gecesi için her ile çağrı merkezi kurdu

  AK Parti seçim gecesi için her ile çağrı merkezi kurdu #1

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, genel seçimler öncesi son mitinglere katılarak vatandaşla kucaklaşırken AK Parti Genel Merkezi de 7 Haziran akşamı için hazırlıklarını tamamlıyor. Partinin kurmayları seçim sonuçlarını Genel Merkez'in 3'üncü katında kurulacak 'seçim üssünden' takip edecek. Oyunu Konya'da kullanacak olan Davutoğlu, akşam Ankara'ya gelerek seçim sonuçlarını Genel Merkez'den izleyecek. Davutoğlu'nun seçim sonuçlarının netleşmesinin ardından balkon konuşması yapması da bekleniyor.

  HER İLDE ÇAĞRI MERKEZİ

  AK Parti, seçim sonucunu sandıklardaki resmi üyeleri olan temsilciler, gözlemciler, kat sorumluları ve bina sorumluları ile takip edecek. Sandıklarda görevli olan partililer sonuçları alarak oy kullanma mahallindeki bina sorumlusuna verecek. Bina sorumluları ise telefon ve SMS yoluyla programa sonuçları girecek ve veriler Genel Merkez'e aktarılacak.

  Her ilde "Çağrı Merkezi" kuran AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi, sandık sonucu gelmeyen yerleri de anında görecek ve sandığın sorumlusu ile irtibata geçecek. Yaşanan aksaklıklara anında müdahale edilecek. Sandık başında görevli partililer, resmi sandık sonuç tutanağının bir örneğini ilgili il ve ilçe merkezine ulaştıracak. Buraya ulaşan sonuçlar sisteme girildikten sonra telefon ve SMS yoluyla bildirilen sonuçlar karşılaştırılarak kontrol edilecek.


  Görüş Bildir