Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
441.400
0.41%
29ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 29 C

  AK Parti'de dağ kavgası

  Malatya ile Adıyaman arasındaki kavgaya milletvekilleri ve bakanlar da dahil oldu.
  • 16.01.2012 - 08:23
  AK Parti'de dağ kavgası

  AK Parti de dağ kavgası #1

  Kommagene Krallığı'ndan kalan devâsâ heykelleriyle bilinen Nemrut Dağı Malatya ile Adıyaman'ın arasını açtı. Milli Parklar Genel Müdürü Ahmet Özyanık'ın, dağın Malatya tarafına turizm tesisi yapacaklarını açıklaması, Adıyaman milletvekillerini harekete geçirdi. Vekiller Bakan Eroğlu ile görüştü.

  Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdür Vekili Ahmet Özyanık'ın Nemrut Dağı'nın Malatya tarafında turizm merkezi planlamasına izin verdiklerini açıklaması, Adıyamanlılar'ı ayağa kaldırdı. AK Parti'nin Adıyaman milletvekilleri harekete geçti. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Nemrut ile ilgili açıklama yapmak zorunda kaldı. Çankırı Valiliği'nin Ilgaz Dağı ile ilgili reklam kampanyası başlatması ise Kastamonulular'ı harekete geçirdi.

  'NEMRUT ADIYAMAN'INDIR VE ADIYAMAN'IN KALACAKTIR'

  Özyanık'ın açıklamalarının ardından AK Parti Adıyaman milletvekilleri; Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile acil görüşme yaptı ve yapılan açıklamanın düzeltilmesini istedi. Malatya ile Adıyaman arasında kalan Eroğlu ise haberlerin 'Gerçeği yansıtmayan ve yanlış algılamalara neden olabilecek açıklamalar' olduğunu belirtti. AK Parti Grup Başkanvekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın "Nemrut Adıyaman'ındır ve Adıyaman'ın kalacaktır. Nemrut'u kimseye kaptırmaya niyetimiz yok. Bir bürokrat tarafından yapılan açıklama bakanımız tarafından düzeltilmiştir" dedi.

  ILGAZ DAĞI İLE İLGİLİ İLANLAR

  Kastamonu ile Çankırı arasında bulunan Ilgaz Dağı ile ilgili olarak Çankırı Valililiği birçok ilde bilboardlara Ilgaz Dağı ile ilgili ilanlar verdi. İlanlar Kastamonulular'ı harekete geçirdi. AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü "Ilgaz Dağı zirve noktası her iki ilimizin sınırının birleştiği noktadır. Tesislerin büyük çoğunluğu Kastamonu tarafındadır. Ancak Çankırı'nın da Ilgaz Dağı'na sahip çıkması ve reklam kampanyası yapması normal. Biz Kastamonu tarafında büyük tesisler yapacağız" dedi.

   


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir