Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
379.886
-2.51%
17ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 17 C

  AK Parti'den BDP görüşmesiyle ilgili açıklama

  AK Parti milletvekili Mahir Ünal, BDP'li vekillerle gerçekleştirdiği görüşmede Kürt sorununun konuşulmadığını açıkladı..
  • 18.10.2012 - 13:58
  AK Parti'den BDP görüşmesiyle ilgili açıklama

  AK Parti den BDP görüşmesiyle ilgili açıklama #1

  AK Partili Mahir Ünal ile BDP'li Pervin Buldan'ın TBMM'de Başbakan Erdoğan'ın Meclis'teki odasında bir araya gelerek görüştüğü haberleri sonrası AK Partili Ünal'dan açıklama geldi.

  "RUTİN BİR GÖRÜŞMEYDİ"

  Meclis'te gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ünal, ''BDP'lilerle görüşmeye'' ilişkin sorulara, ''Rutin bir görüşmeydi. BDP bizden randevu talep etti. Biz de 'buyurun gelin' dedik. Dokunulmazlıklarla ilgili görüşmek istediklerini söylediler. Cumhurbaşkanı ve Meclis Başkanı'ndan da randevu talep ettiklerini söylediler. Hem Cumhurbaşkanı hem Meclis Başkanı hem de bizimle dokunulmazlıklarla ilgili görüşmek istediklerini söylediler. Biz görüşlerini aldık, görüşlerini partimizin ilgili kurullarına ilettik'' diye konuştu.

  "DOKUNULMAZLIKLARLA İLGİLİ GÖRÜŞLERİNİ AKTARDILAR"

  Ünal, ''Talepleri neydi?'' sorusuna, ''Dokunulmazlıklarla ilgili siyasi yaklaşımlarını paylaştılar bizimle. Dokunulmazlıkların kaldırılmasını nasıl görüyorlar, nasıl değerlendiriyorlar. Bu çerçevede konuştular'' karşılığını verdi. Ünal, bir soru üzerine, ''Kürt meselesine ilişkin herhangi bir görüşme aramızda geçmedi. Grup başkanvekilleri bu görüşmeleri zaten zaman zaman, rutin olarak yapıyor. Sadece dokunulmazlıklarla ilgili BDP'nin görüşlerini bize atardılar. Biz de 'görüşlerinizi aldık; hem Sayın Başbakan'a hem de partimizin kurullarıyla paylaşacağız' dedik'' ifadelerini kullandı.

  Somut bir önerileri olup olmadığı sorusuna Ünal, somut bir öneriyle gelmediklerini vurgulayarak, ''Dokunulmazlıklarla ilgili kendi görüşlerini, herhangi bir BDP'li milletvekilinin dokunulmazlığının kaldırılmasıyla ilgili girişimde bulunulmasını doğru bulmadıklarını ifade ettiler'' diye konuştu.

  Görüşmenin yeni olmadığını belirten Ünal, ''9 ya da 10 Ekim'di, tarihini tam hatırlamıyorum. Dokunulmazlıklarla ilgili konu gündeme geldiğinde biz de bu talepleri değerlendiririz. Görüşmenin ana konusu dokunulmazlıklardı, başka bir görüşme olmadı'' dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir