Petrol
81.18
-3.02%
Euro
19.5092
0.53%
Dolar
18.6304
-0.02%
Altın
1.052
0.10%
Borsa
4959
0.00%
Bitcoin
308.692
-2.08%
12ºC
İstanbul
Çok bulutlu 12 C
  AK Parti'den Hatipoğlu sürprizi

  AK Parti'den Hatipoğlu sürprizi

  Kulislerde iktidar partisinin Diyarbakır'da Prof. Nihat Hatipoğlu’nu aday göstereceği konuşuluyor.
  • 23.09.2013 - 07:44

  AK Parti den Hatipoğlu sürprizi #1

  Çözüm süreci devam ediyor. AKP’nin Diyarbakır’da aday arayışları da sürüyor. Edinilen bilgiye göre hem Diyarbakır hem de Ankara kulislerinde öne çıkan isim ise Türkiye’nin yakından tanıdığı, dini sohbetleri ile büyük ilgi çeken Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu.

  KENDİSİ DE DİYARBAKIRLI

  Hatipoğlu’na henüz adaylık teklifi götürülüp götürülmediği belirsizliğini koruyor. Hatipoğlu ismi Diyarbakır’da olumlu bir hava estirdiği belirtiliyor. 1955 Diyarbakır doğumlu olan Hatipoğlu, Diyarbakır, Siirt ve Malatya’da ilkokulu tamamladı. Ailesinde de eski milletvekilleri bulunan Prof. Hatipoğlu, siyasete çok uzak bir isim değil. Hatipoğlu’nun Diyarbakırlı olması nedeniyle çok sayıda önemli STK ve bölgenin önde gelen isimlerinden destek alabileceği de kulislerde konuşuluyor.

  ILIMLI DURUŞU DA ETKİLİ OLDU

  Vatan gazetesinin haberine göre; halen ATV’de programlarını sürdüren Hatipoğlu’nun Diyarbakır adaylığına sıcak bakabileceği öne sürülüyor. Dile getirilen çok sayıda isim arasında öne çıkan Hatipoğlu’nun kamuoyunun sevdiği ve yakından tanıdığı ılımlı bir isim olmasının, Diyarbakır seçimlerinde önemli bir avantaj olabileceği de yine iktidar partisi kulislerinde konuşuluyor. İktidar partisi geçtiğimiz yerel seçimlerde eski Milletvekili Kudbettin Arzu’yu aday göstermişti.

  NİHAT HATİPOĞLU KİMDİR?

  Ekranların sempatik hocası Diyarbakır doğumlu olan Hatipoğlu, 1975’de Uşak İmam-Hatip Lisesi’ni ve Uşak Lisesi’ni bitirdi. 1981 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni tamamladı. 2012 yılında profesör olan Hatipoğlu, 1985-1987 yılları arasında Mısır’da Arapça üzerine eğitim gördü. Dicle Üniversitesi ilahiyat Fakültesi Hadis Ana bilim dalı öğretim üyesi olarak görev yapan Hatipoğlu, Flahs, Star, Kanal A ve son olarak ATV’de haftalık dini sohbet programlarını sundu. Kırk civarında yayınlanmış kaset, CD, VCD’si bulunan Hatipoğlu’nun yurtiçinde ve yurtdışında seri konferansları devam ediyor.


  Görüş Bildir