Euro
15.2620
0.78%
Dolar
13.4495
0.54%
Altın
793.1290
0.40%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
528.592
-9.01%
2ºC
İstanbul
Yoğun kar 2 C

  AK Parti'den ilk Özal açıklaması

  Ak Parti hükümetinden Özal soruşturmasına ilk açıklama..
  • 02.11.2012 - 12:17
  AK Parti'den ilk Özal açıklaması

  AK Parti den ilk Özal açıklaması #1

  Özal'dan alınan örneklerden zehirlenme bulgularına rastlanıldığı iddiaları gündeme bomba gibi düştü. Bugün gazetesinde bugün yayımlanan haberde, ölümü şüpheli bulunarak mezarı açılan 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'dan alınan örnekler üzerinde yapılan incelemede, zehirlenme bulgularına rastlanıldığı öne sürülüldü

  Adli Tıp Kurumu Başkanı İnce ise, raporun henüz tamamlanmadığını ve bulguların analiz edildiğini belirtti. İnce, Özal'ın naaşında (gazetede iddia edilen) 'striknin keratin' maddesine rastlanmadığını kaydetti.

  AK Parti'den konuya ilişkin ilk değerlendirme AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş'tan geldi. Elitaş, Özal'ın zehirlendiği iddiaları doğru çıkarsa Ergenekon davasının daha ciddi boyutlara gitmesi gerektiğini söyledi.

  İşte Elitaş'ın TBMM'de gazetecilere yaptığı açıklamalar

  "KEŞKE OTOPSİYE HAYIR DEMESELERDİ"

  "Keşke o dönemde rahmetli Özal'ın cesedine otopsi yapılmasına 'hayır' demeselerdi. Tam zamanında bir noktaya doğru ulaşılmış olurdu. Eğer öyle bir şey varsa, demek ki Türkiye'nin huzur ve refahından rahatsız olan çevrelerin bu iş üzerindeki etkilerinin var olduğunu da araştırmak, daha derin bir şekilde düşünmek gerekir. 'Gazetede bahsedilen zehire rastlanmamıştır' deniyor. Ama bu başka şeyin olmadığı anlamına gelmez. Sayın Ahmet Özal'ın ifadeleri, Adli Tıp Kurumu'na dayanarak söylediği ifadeler dikkate değer ifadeler.

  "İDDİA DOĞRUYSA ERGENEKON DAVASINDA DAHA CİDDİ BOYUTLARA GİTMELİ"

  Ne olduğunu tartışmak yerine sonucu bekleyip ona göre değerlendirme yapmak gerekir. Umuyorum ve diliyorum ki vadesiyle dünya değiştirme gerçekleşmiş olsun. Aksi halde, 20 yıl önce rahmetli Özal'ın, Türkiye üzerinde yaptığı gelişmeler ve ortaya koyduğu tezlerin birilerini aşırı derecede rahatsız ettiği belirlenecek. Türkiye'nin önündeki ufku daraltmak, önündeki aydınlığı karartmak için rahmetli Özal'a bir suikast sonucunda hayatına son verildiği, bir şehit haline dönüştürüldüğü görülmüş olacak ki Ergenekon'la ilgili işin daha ciddi boyutlara doğru gitmesi gerekir.

  Ergenekon'un ne zaman kurulduğuyla ilgili ilk iddianamede 1950'lere doğru giden bir sürecin var olduğu gösteriliyor. O süreçte Türkiye ile ilgili çeşitli plan ve projelerin orta çıktığı, bunun da en önemli ayaklarından biri, rahmetli Özal'ın durumudur. Sonuçlara baktıktan sonra değerlendirme yapmak gerekir." 

   

   

   

   


  Görüş Bildir