Euro
10.0883
1.04%
Dolar
8.3659
0.73%
Altın
477.1
0.12%
Borsa
1.345
1.1%
Bitcoin
407.864
-9.24%
18ºC
İstanbul
Çok bulutlu 18 C

  Ak Partili adaydan Mustafa Sarıgül'ün oğluna suç duyurusu

  AK Parti Bakırköy Belediye Başkan Adayı Mehmet Emin Ertekin, seçim afişlerinin yırtılmasından sorumlu tuttuğu Ömer Sarıgül hakkında suç duyurusunda bulundu.
  • 20.02.2014 - 17:15
  Ak Partili adaydan Mustafa Sarıgül'ün oğluna suç duyurusu

  Ak Partili adaydan Mustafa Sarıgül ün oğluna suç duyurusu #1

  AK Parti Bakırköy Belediye Başkan adayı Mehmet Emin Ertekin, Ataköy 1. Kısımda bulunan seçim afişlerinin CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül’ün oğlu Ömer Sarıgül ve 2 adam tarafından kesilip yakıldığı gerekçesiyle Sarıgül’ün oğlu hakkında Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

  "POLİS SUÇÜSTÜ YAPTI"

  Partililerle birlikte Bakırköy Adliyesi’ne gelerek suç duyurusunda bulunan Ak Parti Bakırköy Belediye Başkan adayı Mehmet Emin Ertekin, önceki gün Ataköy 1. kısım ışıklarda bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kadir Topbaş ile kendi fotoğrafının bulunduğu afişlerin yakılıp gözlerinin oyulduğunu söyledi. Ertekin, suç duyurusu dilekçesinde, “Ömer Sarıgül’ün iki adamının çakar lambalı araçla Ataköy 1.Kısıma gelerek İstanbul Belediye Başkan Adayımız Kadir Topbaş ve şahsıma ait tanıtım afişlerimizi yakıp, fotoğraflarımızın göz kısımlarını keserek oymuşlardır. Bu kişiler polis tarafından suç üstü yakalanmışlardır. Bu nedenle cezalandırılmalarını talep ediyorum” dedi.

  "MAFYAVARİ UNSURLAR"

  Mehmet Emin Ertekin, suç duyurusunun ardından yaptığı basın açıklamasında “Biz her seçimde centilmence yarıştık. Centilmence yürüttüğümüz bu seçim sürecine şahsım ve Büyükşehir Belediye Başkanımızı tanıtıcı afişlerimize yönelik mafyavari, bir takım tahrik ve taciz unsurlarının leke sürmesini istemiyoruz, Bakırköyümüze yakışmayan son derece üzüntücü verici bir olay yaşadık. Seçimlerin tümü boyunca centilmence ve projelerimiz ile yarıştık. Daha önce de çeşitli mahallelerde pankart ve tanıtıcı afişlerimizin kesilmesi bir yana, afişlerdeki fotoğraflarımızın gözleri oyulmuş, boyunları da kesilmekteydi." dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir