Euro
15.1440
0.00%
Dolar
13.3688
-0.06%
Altın
790.8420
0.11%
Borsa
2,014.21
-1.36%
Bitcoin
556.908
-2.37%
8ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 8 C

  AK Partili başkan Türk bayrağının üzerine adını yazdı

  Bayrağın üzerine etiketini koyan AK Partili başkana yoğun tepki!
  • 24.10.2012 - 10:20
  AK Partili başkan Türk bayrağının üzerine adını yazdı

  AK Partili başkan Türk bayrağının üzerine adını yazdı #1

  Denizli Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle lise ve dengi okullarda 30 bin bayrak dağıttı. Ancak bayraklara konan etiketin bir yüzünde, AK Partili Belediye Başkanı Osman Zolan'ın adının bulunması tepki çekti.

  TÜRK BAYRAĞI İLE SİYASİ REKLAM

  Bayrak dağıtımını destekleyen CHP Merkez İlçe Başkanı Ömer Yurtseven "Türk bayrağı ile siyasi reklam yapılıyor" iddiasında bulunurken, Belediye Başkanı Osman Zolan, "İddialar komik, Cumhuriyet Bayramı'nı her zamankinden daha coşkulu kutlayacağız" dedi.

  AK Partili başkan Türk bayrağının üzerine adını yazdı #2

  Denizli Belediyesi, yaklaşan Cumhuriyet Bayramı nedeniyle lise ve dengi okullardaki öğrencilere 30 bin Türk bayrağı dağıttı. CHP Merkez İlçe Başkanı Ömer Yurtseven, öğrenci velilerinin uyarıları sonucu, dağıtılan bayrakları incelediklerini ve bayrak üzerinden siyasi reklam yapılmaya çalışıldığını iddia ederek, cumhuriyet savcılarını göreve davet etti. Dağıtılan bayrakların üst kenar kısmına bir etiket yapıştırıldığını ve etiketin bir tarafında 'Denizli Beledisi'nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı hediyesidir', diğer kısmında ise 'Osman Zolan Belediye Başkanı' yazdığına dikkat çeken Yurtseven, bayrağa ihanet edildiğini öne sürdü.

  "BAŞKAN ZOLAN: ETİKETİ KENARINA KOYDUK"

  Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan ise, Yurtseven'in iddialarının oldukça komik olup, haksız yere eleştirildiklerini savundu Zolan şöyle dedi:

  "Atatürk, Cumhuriyet'i gençlere emanet etti. Biz de 30 bin gencimize bayrak dağıttık. Herkes görecek, Cumhuriyet Bayramı'nı geçmiş yıllara göre daha coşkulu kutlayacağız. Biz, dağıtılan bayrağın kurumumuzun armağanı olduğunu belirtmek için bayrağın bulunduğu alana değil, kenar kısmına etiket koydurttuk. Bayrağın olduğu bölüme yazı yazılması söz konusu değil. İddiaları talihsizlik olarak değerlendiriyorum. Kimse merak etmesin, bu vatanı ve bayrağımızı en az onlar kadar biz de seviyoruz."


  Görüş Bildir