Dolar
6.8624
0.0233%
Euro
7.7997
0.3151%
Altın
1811.58
0.1304%
Borsa
118712.51
0%
G. Altın
399.469
0.1396%
Bitcoin
64580.08
0.279%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 24 C
  Ak Partili başkanla seyyar satıcının kavgası İZLE

  Ak Partili başkanla seyyar satıcının kavgası İZLE

  Ak Parti Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ile seyyar satıcılar arasında gerginlik yaşandı.
  • 30.06.2014 - 16:31
  Ak Partili başkanla seyyar satıcının kavgası İZLE

  Ak Partili başkanla seyyar satıcının kavgası İZLE #1

  Lokman Çağırıcı, Ramazan’ın ilk günü Bağcılar Meydanı’na kurulun iftar çadırındaki etkinlikten çıktı. Meydan ve çevresindeki seyyar satıcıları uyaran Çağırıcı ile işportacılar arasında gerginlik yaşandı. Seyyar satıcıların tepkisinin artması üzerine meydana çevik kuvvet ekipleri geldi. Çağırıcı, polislerin eşliğinde meydandan ayrıldı.

  Ak Partili başkanla seyyar satıcının kavgası İZLE

  ''VERMESEYDİN LAN ŞEREFSİZ''

  Bu arada, Lokman Çağırıcı ile bir seyyar satıcı arasında yaşanan diyalog dikkat çekti. Çağırıcı'ya, “Biz sana oy verdik. Sana birdaha oy verenin amk.” diye bağıran bir seyyar satıcıya, Çağrıcı; “Vermeseydin lan şerefsiz.” diyerek tepki gösterdi.

  BAŞKAN LOKMAN ÇAĞRICI'DAN AÇIKLAMA: UYUŞTURUCUYA KARŞI MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK"

  “Seyyar satıcılara tokat attı ve hakaret etti” şeklindeki iftiraların yapıldığı Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’ya mahalleliden ve esnaftan teşekkür mesajları yağıyor. 28 Haziran Cumartesi gecesi saat 12 sıralarda Bağcılar Meydanı’nda Ramazan etkinliği programından sonra Çarşı Caddesine giden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, seyyar satıcılardan sergilerini kaldırmasını istedi. Seyyar satıcılar, sergilerini kaldırmak istemeyince Başkan Çağırıcı yerdeki sergileri elleriyle toplamaya başladı. Olay yerine emniyet mensuplarının da gelmesi üzerine seyyar satıcılar sergileri kaldırdı.

  Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, şu açıklamalarda bulundu:

  “Her yerde olduğu gibi ilçemizde de seyyar satıcılara müsaade etmiyoruz. Ne sattıkları belli olmayan seyyar satıcılar maalesef uyuşturucu mafyalarına da aracılık etmekteler. İlçemizde uyuşturucu ile ilgili İlçe Emniyet Müdürlüğümüzün çalışmaları bulunmaktadır. Bu çalışmalara zaman zaman Belediyemiz Zabıta ekipleri de katılmaktadır. Cumartesi gecesi Ramazan programı sonrası Bağcılar Meydanı ve Çarşı Caddesi’ni geziyordum. Çarşı Caddemizde çok sayıda seyyar satıcıların caddeden geçişi de engelleyecek şekilde kümelendiğini görünce sergilerini kaldırmalarını istedim. Olumsuz cevap alınca bir iki tanesini ellerimle kaldırdım. 5- 10 dakika sonra gelen emniyet mensuplarının da ikazları ve müdahalesiyle seyyar satıcılar sergilerini kaldırdıkları gibi olay yerinden ayrıldılar. Bazı basın yayın organlarında yer aldığı gibi tokat, hakaret gibi hususlar gerçeği yansıtmamaktadır. Biz, görev yaptığımız ilçede esnafımızın ve vatandaşımızın huzurundan sorumluyuz. İlçemizde bundan sonra da seyyar satıcılara ve uyuşturucu satılmasına asla müsaade etmeyeceğiz”

  Konuyla ilgi açıklama yapan ÇESAD (Çarşı Caddesi Esnafları Derneği) Başkanı Halil Şahin Kucur şunları söyledi:

  "Seyyar satıcılarla ilgili zaman zaman problemler yaşıyoruz. Derneğimize üye 200 esnafımız var. Belediyemizin bu konudaki duyarlılığını bütün esnaf arkadaşlar olarak takdir ediyoruz. Biz kesinlikle seyyar satıcı istemiyoruz. Mahalle sakinlerinden de zaman zaman seyyar satıcılarla ilgili şikayetler alıyoruz. ÇESAD yönetimi ve esnaf arkadaşlarımızla birlikte olay günü buradaydık. Belediye Başkanımız seyyar satıcılardan sergilerini kaldırmalarını isteyince ağır hakaretle karşılaştı. Buna rağmen herhangi bir müdahalede bulunmadı. Yaklaşık 500 kişinin saldırısına uğradı. Emniyet mensuplarının gelmesi ve müdahalesi üzerine seyyar satıcılar sergilerini kaldırarak olay yerinden ayrıldılar. Burada sadece seyyar satıcıların yer almadığını adeta 2. Gezi olayının tezgahlandığını düşünüyoruz. Biz esnaf olarak Başkanımız Lokman Çağırıcı’nın bu dik duruşu nedeniyle çok memnunuz. Ve Çarşı esnafları olarak Başkanımızın yanındayız ve kendisine çok teşekkür ediyoruz.”

  Görüş Bildir