Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
440.731
1.79%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C

  AK Partili Bingöl Belediye Başkanı kendini savundu

  Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Belediye Meclis üyeliğine seçilen mali müşavir Nurten Ertuğrul'un istifası hakkında konuştu.
  • 08.04.2014 - 10:31
  AK Partili Bingöl Belediye Başkanı kendini savundu

  AK Partili Bingöl Belediye Başkanı kendini savundu #1

  Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, AK Parti’den Bingöl Belediye Meclis üyeliğine seçilen Nurten Ertuğrul’un, belediye meclis üyelerinin görev dağılımının ardından meclis üyeliğinden istifası ve basına yansıyan iddialarını değerlendirdi.

  ''TÜM KADEMELERDE KADINLARIMIZ TEMSİL EDİLMEKTEDİR''

  Beraberindeki AK Partili Belediye Meclis üyeleriyle birlikte basın açıklamasında bulunan Barakazi, Ertuğrul’un beklentileri karşılanmadığı için istifa ettiğini söyledi. Partilerinin kadınlara bakışının ve verdiği değeri kamouyunun gördüğünü belirten Barakazi, "AK Parti’mizin Kadın Kollarından ana kademeye, Bakanlar Kurulu’ndan milletvekilliğine, belediye başkanlığından meclis üyeliğine kadar tüm kademelerinde kadınlarımız temsil edilmektedir. Başbakanımızın dediği gibi, bizim asıl muradımız siyaset yapmak, siyaset sahnesinde yer sahibi olmak, bir takım mevki makamlara kavuşmak olmamalıdır. Hiçbir arkadaşımızın, bundan farklı bir beklentisinin olduğuna da inanmıyorum. Ama öte yandan, sıklıkla yapıldığı gibi sonu millete hizmete çıkan bu yolda, gençle yaşlıyı, doğuluyla batılıyı, köylüyle kentliyi nasıl bir birine rakip görmüyorsak, kadınla erkeği bir rekabet yarışının iki tarafı olarak da görmüyoruz" dedi.

  ''İSTİFA NEDENİ KENDİ BEKLENTİLERİNİN KARŞILANMAMIŞ OLMASI''

  Barakazi, "Kadın meclis üyesinin istifası ve açıklamasının nedeni kişisel beklentilerinin karşılanmamış olmasıdır" dedi.

  ''KAPILAR KADINLARA ASLA KAPANMADI''

  Bingöl Belediyesi kapılarının kadınlara asla kapanmadığını ve kapanmayacağını vurgulayan Başkan Barakazi, hizmetlerinin odak noktasının kadınlar olacağını sözlerine ekledi.

  SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULACAK

  CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, saat 15.00'te Ankara Adliyesi'nde Bingöl Belediye Başkanı hakkında kadın örgütleri ve CHP Kadın Kollarıyla birlikte suç duyurusunda bulunacak.

   

   


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir