Dolar
6.8644
0.048%
Euro
7.7408
-0.1083%
Altın
1800.88
-0.1413%
Borsa
115793.59
0%
G. Altın
397.49
-0.1145%
Bitcoin
63330.64
-0.5531%
21ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 21 C

  AK Partili Elitaş'tan Genç'e lağım çukuru benzetmesi

  CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç'in TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmaya, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş lağım çukuru benzetmesi yaparak tepki gösterdi.
  • 25.06.2014 - 08:28
  AK Partili Elitaş'tan Genç'e lağım çukuru benzetmesi

  AK Partili Elitaş'tan Genç'e lağım çukuru benzetmesi #1

  TBMM Genel Kurulu'nda CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, 4 eski bakanla ilgili AK Patinin üye vermediğini belirterek duruma tepki gösterdi ve TBMM Başkanı Cemil Çiçek'i eleştirdi. Kamer Genç'in konuşmasına AK Partililer tepki gösterince AK Parti ve CHP'li milletvekilleri arasında sözlü tartışmalar yaşandı.

  4 ESKİ BAKANLA İLGİLİ SORUŞTURMA KOMİSYONU KURULMAMASINA ELEŞTİRİ

  TBMM Genel Kurulu'nda söz alan CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, 4 eski bakanla ilgili soruşturma komisyonunu kurulmamasını ve TBMM Başkanı Cemil Çiçek'i eleştirdi. Genç, “2 ay önce soruşturma komisyonunu kurulması kabul edildi. AK Parti 2 ay geçti soruşturma komisyonuna üye vermiyor." dedi. Genç, sözlerini şöyle sürdürdü:

  ''YOLSUZLUKLARIN BAŞ SORUMLUSU SİZSİNİZ''

  “Bu memlekette yapılan yolsuzluklar, hukuksuzlukların baş sorumlusu sizsiniz. Yarın çocuklarınız size yapılacak saldırılara cevap veremezler. Toplum içinde utanç içinde gezerler. Memleket elden gitmiş, Musul konsolosluğu işgal edilmiş, Musul konsolosluğunu işgal eden kişilere silah veren sizsiniz. 80 küsür vatandaşımız tutsak."

  ''LAĞIM ÇUKURU BEN TEMİZİM DEDİĞİ SÜRECE TEMİZ OLMASI MÜMKÜN DEĞİLDİR''

  Sataşma olduğunu belirten AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş söz aldı. TBMM Başkanvekili Güldal Mumcu'yu eleştiren Elitaş, Genç'i hakaretinden dolayı uyarması gerektiğini söyledi. Elitaş, “Konuşmacı çok çirkin bir şekilde yaptığı konuşmayla hepimizi rencide edip üzmüştür. Kişi ben temizim demekle, ben şöyle dürüstüm demekle, namusluyum demekle namuslu olması mümkün değildir. Çamur ne kadar çamurluğunu bilirse ancak o kadar güzel olur. Lağım çukuru ben temizim dediği sürece temiz olması mümkün değildir. " dedi.

  "BEN HAKARET ETMEDİM" 

  Ardından sataşma olduğu gerekçesiyle Genç söz alarak kürsüye çıktı. Genç, “Şurada bütün memlekete yapılanları herkes görüyor. Ben hakaret etmedim meclis başkanına 'Ey Cemil Çiçek soruşturma komisyonunun kurulmasını sağla' dedim. Soruşturma komisyonunu kurdunuz niçin gizliyorsunuz. Demek ki alnınız temiz değil. Arkanızda hesabını veremeyeceğiniz kadar ağır lekeler hırsızlıklar var. Sizin amacınız cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi bu konuyu gündeme getirmemek" dedi.

  ''NASIL İFADE EDELİM''

  Genç, "Sizin başbakanınız Tayip Erdoğan çıkıyor her gün yüzlerce yalan söylüyor. Biz artık utanıyoruz. Bunun yalanlarını dinlemeye. Hırsıza hırsız, talan edene talancı, yalancıya yalancı demeyelim mi. Nasıl ifade edelim. Ben köyden gelmiş adamım. Hırsıza ancak hırsız dersem ancak ifademi sağlamış olurum. Yalancıya yalancı demekle ifademi sağlayabilirim" dedi.

  AK PARTİLİLER ARKASINI DÖNDÜ 

  Genç, konuştuğu sırada bazı AK Partili milletvekillerinin arkasını döndüğü görüldü. Genç'in konuşmasının ardından AK Partili milletvekilleri Genç'e tepki gösterdi. Bunun üzerine AK Parti ve CHP'li milletvekilleri arasında sözlü tartışma yaşandı. Tartışma, araya giren diğer milletvekilleri tarafından önlendi.

  Görüş Bildir